DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire

DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864120
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR ÖZGÜR HABER 18.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/939 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası MEZAT SALONU- Diclekent Bulvarı Kayapınar Gençlik , Kültür ve Sanat Merkezi Karşısı Kayapınar -DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
2. İCRA DAİRESİ
2018/939 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 237 Ada, 3 Parsel, KAYAPINAR Mahallesi B Blok 3. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Dosyadan alınan 26/02/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre 1999 yılı inşalı Z+8 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli Furkan 6 Apartmanı B Blok Kat: 3 No: 9 meskenin keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmazın iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, yaklaşık olarak 160 m2 kullanım alanlı, odaların zeminleri laminat parke ile kaplı olduğu, Duvarlar (ıslak hacimler ve mutfak hariç) saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, Wc, Banyo ve mutfak mahallerinin duvarları tavana kadar fayans kaplama, zeminleri de seramik kaplama ile kaplı olduğu, Taşınmazın tüm tavanları saten alçı sıva üzeri yarı mat boya ile boyanmış olduğu, Mutfakta bulunan tezgâh, çelik eviyeli olup mermer olduğu, Mutfakta tezgâh alt ve üstünde bulunan dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup kısmen camlı olduğu, Banyo duşa kabinli ve ayaklı klozet bulunduğu,Banyoda hilton lavabolu alt ve üst dolapları ahşap doğramadan imal edilmiş kapaklı, raflı olduğu, Dış kapı çelik doğramadan, pencereler ve balkon kapıları PVC doğramadan, kapılar ahşap doğramadan imal edilmiş olup elektriği ve suyu müstakil olduğu tespit edilmiş olduğu belirtilmiştir. Ana taşınmazın tapudaki niteliği susus tarla olup, bağımsız bölümün tapudaki niteliği meskendir.
Adresi : Kayapınar Mahallesi Kâin. Selahattin Eyyubi Bulvarı 222. Sokak Furkan 6 Apartmanı B Blok Kat: 3 No: 9 Kayapınar / DİYARBAKIR
Parselin Yüzölçümü : 2.046,40 m2
Bağımsız Bölümün Arsa Payı : 5/262
İmar Durumu : Dosyadan alınan bilirkişi raporuna göre, Kayapınar İlçesi, Kayapınar Mahallesi sınırlarına dahil olduğu 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 237 ada 3 nolu parselin Lejant : Konut + İşyeri , TAKS(Temel Alan Katsayısı) = 0,35, Hmax : 27,50 metre,planlama şartlarında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Y.P.T. 26/02/2001 Şerhi Mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası MEZAT SALONU- Diclekent Bulvarı Kayapınar Gençlik , Kültür ve Sanat Merkezi Karşısı Kayapınar -DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 1004 Ada, 14 Parsel, İSTASYONBAĞLARI Mahallesi Asma Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm Dosyadan alınan 26/02/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre; 1995 yılı inşalı B+Z+8 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli Murat 3 Apt. Asma Kat No: 6 meskenin keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmazın iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, yaklaşık olarak 140 m2 kullanım alanlı olduğu, dairenin iç mekanlarının zemin döşeme kaplamaları seramik, mekanların duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı olduğu, Islak mekân hacimlerinin zeminleri seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, Mutfakta bulunan tezgâh, çelik evyeli olup granit kaplamalıdır. Mutfakta tezgâh üstü ve altı dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup kapaklı ve raflı olduğu, Mutfakta tezgâh üstü ile alt arasında kalan duvar desenli geri kalan duvarlar düz fayans kaplama ile kaplı olduğu, Banyoda 1 adet ayaklı el yıkama lavabosu bulunduğu, Daire dış kapısı demir, iç kapılar ve pencereler ahşap doğramadan imal edilmiş olup kısmen camlı kısmen de camsız olduğu, Bazı odaların tavan ve duvar birleşim yerleri kartonpiyerli perde fonlu olup elektriği ve suyu müstakil olduğu tespit edilmiş olduğu belirtilmiştir. Ana taşınmazın tapudaki niteliği arsa olup, bağımsız bölümün tapudaki niteliği meskendir.
Adresi : İstasyon bağları Mahallesi Kain. Akkoyunlu Cad. 3. Sokak Murat 3 Apt. Asma Kat No: 6 Bağlar / DİYARBAKIR
Parselin Yüzölçümü : 1.036,57 m2
Bağımsız Bölümün Arsa Payı : 15/800
İmar Durumu :Dosyadan alınan bilirkişi raporuna göre; Bağlar ilçesi İstasyon bağlar Mahallesi sınırlarına dahil olduğu 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 1004 ada 14 nolu parselin konut alanı olarak planlandığı, A-8 (Ayrık Nizam- 8 Kat) planlama şartlarında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Y.P.T. : 02/04/2001 şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:15 - 14:25 arası
Satış Yeri : Diyarbakır Adliyesi İcra DaireleriEk Hizmet BinasıMEZAT SALONU- Diclekent Bulvarı Kayapınar Gençlik , Kültür ve SanatMerkezi Karşısı Kayapınar - DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/939 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.1

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR