ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861485
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / 30AĞUSTOS
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4647 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/4647 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45567 Ada, 34 Parsel, 30 AĞUSTOS Mahalle/Köy, 2. Kat 9 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup,Taşınmazın yer aldığı bina Etimesgut İlçesi Alsancak Mahallesi 2130. Sokak üzerinde betonarme karkas ve bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; borum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı arası katta oluşmaktadır. Binada katlarda 3'er daire olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolamalı hazır dış cephe boyalıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina içi zeminler mermer kaplı duvarları 1.20 m. mermer üzeri baskı boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir. Binada 1 asansör bulunmaktadır. Binaya ait açık garaj girişi bulunmaktadır. Bölge elektrik, su telefon kanalizasyon doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken binanın 2. katında arka cephede yer almaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken fiili olarak 3 oda salon antre- koridor mutfak 2 banyo WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zemini laminat kaplı duvarları kağıt kaplıdır. Salon ve oda zeminleri laminat kaplı olup, salon duvarı kağıt kaplı oda duvarları boyalıdır. Mutfak zemini laminat kaplı duvarlar kağıt kaplıdır. Mutfak mahallinde; L mermerit tezgah tezgah altı ve üstü suntalam mutfak dolapları bulunmaktaır. Banyo ve ebeveyn banyo zemini ve duvarlar seramik döşeli genel banyoda dolaplı lavabo kabinli akrilik duş teknesi ve klozet mevcuttur. WC zemini ve duvarlar seramik döşeli olup lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. Meskenin; iç kapıları kaplama ahşap doğrama olup pencereleri pvc doğramadır. Meskende oda ve mutfak çıkışlı 2 adet açık balkon bulunmaktadır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombilidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde 41. Fıkrasına göre bağımsız bölüm net alanı balkonlar hariç 92 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam ~ 8 m² alanlı 2 balkonu mevcuttur.
Adresi :Ankara İli, Etimesgut İlçesi Alsancak Mahallesi (Tapu kayıtlarında 30 Ağustos Mahallesi) 2130. Sokak Erbalım Apartmanı No:10/9
Yüzölçümü : 673,00 m2
Arsa Payı : 55/673
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 18261 Ada, 1 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, E BLOK 6. KAT 27 NOLU Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup,Taşınmaz 6 bloklu yer aldığı bina site içerisinde olup, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat ve 7 normal katta oluşmaktadır. Binada katlarda 4'er adet daire olmak üzere toplam 32 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri hazır dış cehne boyalıdır. Binanın; giriş kapısı camekanlı alüminyum doğrama olup alüminyum rüzgarlığı bulunmaktadır. Bina giriş holü zeminler karo mozaik yan duvarlar boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları karo mozaik kaplıdır. Binada 2 asansör bulunmaktadır. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken fiili olarak 3 oda, salon antre-koridor mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. antre, koridor zeminleri seramik kaplı duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri ahşap parke döşeli duvarları boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarlar seramik döşeli mutfak mahallinde mermer tezgah tezgah altı ve üstü laminat mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarlar seramik döşeli olup banyoda ayaklı lavabo, klozet ve duş bataryası mevcuttur. WC zemini ve duvarlar seramik olup, lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. Meskenin; iç kapıları ahşap doğrama olup, pencereleri pvc doğramadır. Meskende salon çıkışlı cam kapatmalı ve mutfak çıkışlı PVC li 2 adet balkon bulunmaktadır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombilidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planı alanlar Tip imar yönetmeliğinini 2 bölüm 16. madde 41. Fıkrasına göre bağımsız bölüm net alanı 81 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam ~8 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Etimesgut İlçesi Oğuzlar Mahallesi (Tapu Kaydında Elvan Mahallesi) 1597. Cadde Yazgülü 91 Sitesi E Blok No:36/27
Yüzölçümü : 12.995,00 m2
Arsa Payı : 1/192
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4647 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR