SANDIKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire

SANDIKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860473
Şehir : Afyonkarahisar / Sandıklı
Semt-Mahalle : ECE MAH. / SANDIKLI
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
: 137
Yayınlandığı Gazeteler

SANDIKLI HERGÜN 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/50 ESAS
Muhammen Bedeli
:
147,116 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Konferans Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat SANDIKLI / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SANDIKLI
İCRA DAİRESİ
2018/50 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sandıklı İlçe, Ece Mahallesi, Kafir Hamamı Mevkii, 770 Ada, 5 Parsel, 1.bodrum kat, 1 nolu bağımsız bölüm, bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmaz; Sandıklı İlçesi , Ece Mahallesi , Kafir Hamam Mevkii , Değer Sokak , Dış Kapı No : 7 adresinde bulunan apartmanın , -1nci Bodrum Katındaki 1 bağımsız bölüm numaralı mesken dairedir. Tapunun 39 pafta , 770 ada ve 5 no parselinde kayıtlıdır. Parsel alan büyüklüğü 360,65m2 dir. Tapu kayıtları üzerinde arsa niteliğine haiz olduğu görülmektedir.
Bina ; 360,65m2 alan büyüklüğüne sahip arsa üzerinde , 165,00m2 lik taban alanı ile inşa edilmektedir. İnşaat henüz tamamlanmış değildir. Yapının tamamında ve dolayısıyla keşif konusu taşınmazda eksik ve tamamlanmamış imalatlar olduğundan , kullanım için henüz hazır ve uygun değildir. Mevcut bina projesine göre ; zemin katın hemen altında olan , keşif konusu mesken dairenin de içinde bulunduğu bodrum katı 1nci bodrum katıdır. 1nci bodrum katın altında yer alan en dip bodrum katı ise 2nci bodrum katı olarak adlandırılmıştır. Zemin kat altı birinci bodrum katında , keşif konusu olan 1 no bağımsız bölüm mesken daire tek başına yer almaktadır. Birinci bodrum katında yer alan başka bir bağımsız bölüm yoktur. Yapının toplamda üç aydınlık ve açık cephesi mevcuttur. Bir cephesi ise ikiz nizamdan ötürü komşu binaya bitişik durumdadır. Ön cephesi veya başka bir deyişle ana giriş - çıkış cephesi DEĞER SOKAK'a bakmaktadır. Arka cepheden de bir imar yolu geçmekte olup , bu sokağın adı HASAN TAHSİN SOKAK'tır. Binanın dış cephesinde yapılması gereken tüm imalat ve işlemler tamamlanmıştır. Çatı imalatı da tamamlanmış ve yapının üzeri çatı ile örtülmüştür. Boya - badana , pencere doğramaları imalatları da eksiksiz olarak ikmal edilmiştir. Ancak genel olarak yapının kullanımını etkileyecek olan asansör tesisatı montajına henüz başlanmamıştır. Merdiven kovasında da küpeşte , korkuluk , ışıklandırma gibi montajlar henüz yapılmamıştır. Mesken dairelerin ana giriş çelik kapıları eksiksiz olarak takılmıştır. Ancak gerek keşif konusu 1 numaralı bağımsız bölüm mesken dairenin gerek diğer mesken dairelerin iç oda kapıları henüz takılmamıştır. Keşif konusu meskene ait banyo , mutfak ve tuvaletlere ait bataryalar , musluklar ve diğer tesisatlar , elektrik işleri ve aksesuarları , boya ve badana işlerinin henüz yapılmadığı tespit edilmiştir. Binanın inşasına 19.11.2015 tarihinde inşaat yapı ruhsatı alınarak başlanmıştır. Keşif konusu taşınmaz olan 1 no bağımsız bölüm mesken dairenin alan büyüklüğü 137,00m2 olup, iki oda, bir salon, kiler, mutfak, banyo, tuvaletten müteşekkildir.
Adresi : Ece Mah. Kafir Hamam Mevkii Değer Sok. Dış Kapı No:7 Sandıklı / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 137 m2
Arsa Payı : 55/420
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli şehir uygulama imar planı içerisinde, ayrık nizam, dört katlı konut yapılaşma adası üzerindedir.
Kıymeti : 147.116,18 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Konferans Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat SANDIKLI / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sandıklı İlçe, Ece Mahallesi, Kafir Hamamı Mevkii, 770 Ada, 5 Parsel, Zemin Kat, 2 nolu bağımsız bölüm, bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmaz; Sandıklı İlçesi , Ece Mahallesi , Kafir Hamam Mevkii , Değer Sokak , Dış Kapı No : 7 adresinde bulunan apartmanın, zemin katındaki 2 bağımsız bölüm numaralı mesken dairedir. Tapunun 39 pafta , 770 ada ve 5 no parselinde kayıtlıdır. Parsel alan büyüklüğü 360,65m2 dir. Tapu kayıtları üzerinde arsa niteliğine haiz olduğu görülmektedir. Bina ; 360,65m2 alan büyüklüğüne sahip arsa üzerinde , 165,00m2 lik taban alanı ile inşa edilmektedir. İnşaat henüz tamamlanmış değildir. Yapının tamamında, dolayısıyla taşınmazda eksik ve tamamlanmamış imalatlar olduğundan , kullanım için henüz hazır ve uygun değildir.
Apartmanın toplamda üç aydınlık ve açık cephesi mevcuttur. Bir cephesi ise ikiz nizamdan ötürü komşu binaya bitişik durumdadır. Ön cephesi veya başka bir deyişle ana giriş - çıkış cephesi DEĞER SOKAK ' a bakmaktadır. Arka cepheden de bir imar yolu geçmekte olup , bu sokağın adı HASAN TAHSİN SOKAK ' tır. Binanın dış cephesinde yapılması gereken tüm imalat ve işlemler tamamlanmıştır. Çatı imalatı da tamamlanmış ve yapının üzeri çatı ile örtülmüştür. Boya - badana , pencere doğramaları imalatları da eksiksiz olarak ikmal edilmiştir. Mesken dairelerin ana giriş çelik kapıları eksiksiz olarak takılmıştır. Ancak gerek keşif konusu 2 numaralı bağımsız bölüm mesken dairenin gerek diğer mesken dairelerin iç oda kapıları henüz takılmamıştır. Keşif konusu meskene ait banyo , mutfak ve tuvaletlere ait bataryaların , musluklar ve diğer tesisatların , elektrik işleri ve aksesuarların , boya ve badana işlerinin henüz yapılmadığı tespit edilmiştir. 2 no bağımsız bölüm mesken daireye ait olan eklenti deponun numarası da 2 dir. Eklenti deponun alan büyüklüğü 7,20m2 dir.
Binanın inşasına 19.11.2015 tarihinde inşaat yapı ruhsatı alınarak başlanmıştır. Apartmanın toplam yapı alanı 1 346,00m2 , keşif konusu taşınmaz olan 2 no bağımsız bölüm mesken dairenin alan büyüklüğü ise 93,00m2 dir. Daire iki oda , bir salon , mutfak , banyo , tuvalet , antre ve holden müteşekkildir.
Kıymet takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu zemin katta toplam iki adet bağımsız bölüm mesken daire bulunmaktadır. Bu dairelerden keşif konusu olan 2 Numaralı bağımsız bölüm mesken dairenin iki açık ve ışık alan cephesi vardır. Dairenin ön cephesi DEĞER Sokak ' a bakmaktadır. Açık olan diğer cephe ise yan bahçeye bakmaktadır.
Adresi : Ece Mah. Kafir Hamam Mevkii Değer Sok. Dış Kapı No:7 Sandıklı / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 93 m2
Arsa Payı : 40/420
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli şehir uygulama imar planı içerisinde, ayrık nizam, dört katlı konut yapılaşma adası üzerindedir.
Kıymeti : 127.403,95 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Konferans Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat SANDIKLI / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/50 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR