BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853604
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/89 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/89 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NOLU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ: İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, Gürpınar Mah. 1612 Ada, 2 Parsel, 7. Normal Ç.A.P.Lİ, 66 Nolu Bağımsız Bölüm, Ç.A.P.Lİ Mesken, Hissesi:Tam.
Taşınmaz adres olarak; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde,Erata Caddesi üzerinde yer almaktadır.Bina, zeminde ''Kılıç Kent'' olarak adlandırıldığı belirlenmiştir.Bina, ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır.Binaya ulaşım toplu taşım araçlarıyla da mümkündür.Devlet Karayoluna nispi uzaklıktadır.Güvenlik kontrollü girişleri bulunan site içerisinde park alanı, açık/kapalı otoparklar, yüzme havuzu ve sosyal yaşam merkezi bulunmakta olup binanın bahçe peyzaj çalışmaları tamamlanmıştır.Binanın yakın çevresinde halen yapımı devam etmekte olan inşaatlar,apartman, site ve sanayi tipi yapılaşmalar bulunmaktadır.Binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir.Yakın çevresinde Neşe Sever İlkokulu, Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Beylikdüzü Kolon Hastanesi, Beylikdüzü Beylik Pazarı ve Bylikdüzü Yaşam Vadisi bulunmaktadır.Taşınmazın yer aldığı blok betonarme karkas tarzda inya edilmiş olup, binada 4 adet asansörün bulunduğu tespit edilmiştir.Bina yangın merdivenli olup bodrum, zemin ile 7 adet normal kattan oluşmaktadır.Son katı çatı piyeslidir.Binada, ortak merdiven mahalleri mermer kaplı olup merdiven korkulukları demir malzemeden mamul edildiği belirlenmiştir.Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 1. sınıf inşaat kalitesinde olduğu kanaatine varılmıştır.66 numaralı taşınmaz incelenen plan itibariyle; antre+koridor, salon, mutfak, 3 adet yatak odası (birisi ebeveyn banyolu), 1 adet balkon,bayo+wc, ayrı tuvalet, üst katta ise antre, salon, 1 adet oda, banyo+wc ile teras bulunmaktadır.Taşınmazın net alanı 170,71 m² dir.Islak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır.Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ise amerikan pres olup dış cephe doğramaları pvc malzemeden imal çift camlıdır.Doğalgaz bağlantısı yoktur.
Yüzölçümü : 3.798,75 m2
Arsa Payı : 13/1000
İmar Durumu :Gürpınar 3. Etap Uygulama İmar Planında Emsal; 2,00 /Hmaks; 24,50 m/konut olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir
1. Satış Günü : 09/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NOLU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ: İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, Gürpınar Mah. 1612 Ada, 2 Parsel,
7. Normal-Ç.A.P.Lİ, 67 Nolu Bağımsız Bölüm, Bağ. Böl. Nitelik: Ç.A.P.Lİ Mesken, Hissesi:Tam.
Taşınmaz adres olarak; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci mahallesi, Erata Caddesi, 4 dış kapı numarasındadır .Taşınmaz, Taşınmaz Erata Caddesine cepheli konumdadır.Toplu taşıma araçlarının geçtiği merkezi bir bölgede bulunup sosyal donatı alanlarına kısmen yakın mesafededir. Yakın çevresinde benzer nitelikte konut yapılaşma alanları mevcuttur.Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış ve gelişmekte olan bir bölgede olup, bölgeye şehir suyu,şehir ve sanayi elektriği, doğagaz, iletişim ve kanalizasyon hizmeleri verilmektedir.Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.Kamu binalarına nispi mesafededir.Yakın çevresinde Beykent Tıp merkezi, Tabanlı Sitesi, Beylikdüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ekşioğlu Akkent Şelale Evleri ve Beylikdüzü Koleji bulunmaktadır.Bağımsız bölümün yer aldığı parsel geometrik olarak yamık şekilli olup sınırları düzgün ve belirindin.Parsel içerisinde ayrık nizam inşa edilmiş betonarme bina bulunmaktadır.Parsel çevre düzenlemesi mevcuttur.Parsel kapalı otopark olanaklıdır.Ortak alanda açık yüzme havuzu ve peyzaj alanları bulunmaktadır.Parselin bir cephesi yol, diğer cepheleri komşu parseller ile sınırlıdır.Taşınmazın yer aldığı bina 21/11/2014 tarih 33/17 sayılı tadilat ruhsatına göre 4 bodrum+zemin+7 normal kattan oluşmaktadır.Yapıda toplam 73 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Toplam yapı inşaatı 192,26 m² alanlıdır.Yapının yüksekliği toplam 36,5 metredir.Taşınmazda merkezi ısıtmalı kalorifer mevcuttur.Taşınmaz mantar döşeme, tuğla duvar, çerçeveli+perdeli sistem, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.4. bodrum, 3. bodrum ve 2. bodrum katta ortak alanlar, 1. bodrum katta dükkanlara ait depolar ve ortak alanlar, zemin katta 3 dükkan, 1. normal kattan itibaren her katta onar daire olmak üzere (7. normal kattaki daireler çatı piyesli) yapıda toplam 73 mesken bulunmaktadır.Bina giriş kapısı camlı çelik kapıdır.Binanın giriş ve sahanlıkları ile merdivenlerinin mermer kaplı olduğu, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin duvar kağıdı kaplı olduğu, merdiven korkuluklarınını alüminyum doğramadan imal olduğu belirlenmiştir.Binada dört asansör bulunmaktadır.Taşınmaz 7. normal katta, bina girişine göre sağ ön orta cephede yer almaktadır.Mimari projeye göre alt kat; antre, banyo,mutfak+ balkon, salon, 1. yatak odası ve 2. yatak odası, üst kat; antre, banyo, salon ve teras hacimlerinden oluşmaktadır.Mimari projeye göre balkon ve teras dahil yaklaşık 140 m² alanlıdır.Dış kapısı çelik kapıdır.İç mekan kapıları amerikan pres kapıdır.Dış cephe doğramaları pvc malzemeli ısı camlıdır.Zeminler salon ve odalarda laminant parke, diğer alanlarda seramiktir.Duvarlar ıslak bölümlerde seramik, diğer alanlarda saten boyalıdır.Tavanlar klasik aydınlatmalı, kartonpiyenli ve boyalıdır.Mutfakta MDF lamine dolap ve tezgah ile ankastre set bulunmaktadır.Banyoda tüm vitrifiye ve aksesuarlar ile duşakabin bulunmaktadır.Taşınmazda kombili sistem doğalgaz tesisatı mevcuttur.
Yüzölçümü : 3.798,75 m2
Arsa Payı : 15/1000
İmar Durumu : Beylikdüzü-Gürpınar 3. Etap Uygulama İmar Planı kapsamında Nizam: Ayrık/KAKS:2,00/Hmax:24,50 m/ Ön Bahçe Mesafesi:3,00 m/ Arka Bahçe Mesafesi:5,00 m/Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir
1. Satış Günü : 09/10/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/89 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR