ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00734162
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : AYAŞ MAH. / ERDEMLİ
: 75
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/374 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.02.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2018 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ
2016/374 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 126 Ada, 9 Parsel, AYAŞ Mahalle, 9. Kat 30 Nolu Bağımsız Bölüm; Mevcut kullanım şekli apartman dairesi olan söz konusu mesken; apartman içerisinde, zemin+13 katlı binanın zemin+9. katında bulunmaktadır. Konum olarak güney - doğu cepheli, yazlık sitelerin bulunduğu, sosyal çevre bakımından nezih bir yerdedir. Çevrede yapılaşmanın kısmen tamamlandığı görülmektedir. Ulaşım sorunu yoktur. Dairenin deniz manzarası vardır. Bina yaklaşık 3-4 yaşlarındadır. Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt inşaat alanı 75 m2 alan oturumunda olup, 2 adet oda, 1 adet salon+mutfak, 1 adet banyo+wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik doğrama kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramiktir. Duvar ve tavanı alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanlarda kısmen dekoratif süsleme amaçlı asma tavan vardır. Salon ve mutfak bir arada olup mutfağm alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve granit mermer tezgahı mevcuttur. Alt ve üst mutfak dolapları arası tezgah üstü duvarlar fayans kaplamadır. Dairenin iç kapı kasa ve kanatlan press Amerikan panel doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Balkon korkulukları parapet duvar üstü parlak krom doğramadır. Banyosunda vitrifiyeleri tamdır. Banyonun yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Ayaş Mah. Yıldırım Bayezid Cad. No: 34 Kat:9 Daire No: 30 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : 3/134
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olup, yapı emsali E: 1.20'dir. (İnşaat yoğunluğu), Yapılaşma yüksekliği zemin+8 kattır.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 126 Ada, 9 Parsel, AYAŞ Mahalle, 10. Kat 33 Nolu Bağımsız Bölüm; Mevcut kullanım şekli apartman dairesi olan söz konusu mesken; apartman içerisinde, zemin+13 katlı binanın zemin+10. katında bulunmaktadır. Konum olarak güney-doğu cepheli, yazlık sitelerin bulunduğu, sosyal çevre bakımından nezih bir yerdedir. Çevrede yapılaşmanın kısmen tamamlandığı görülmektedir. Ulaşım sorunu yoktur. Dairenin deniz manzarası vardır. Bina yaklaşık olarak 3-4 yaşlarındadır. Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt inşaat alanı 75 m2 alan oturumunda olup, 2 adet oda, 1 adet salon + mutfak, 1 adet banyo + wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik doğrama kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramiktir. Duvar ve tavanı alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanlarda kısmen dekoratif süsleme amaçlı asma tavan vardır. Salon ve mutfak bir arada olup mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve granit mermer tezgahı mevcuttur. Alt ve üst mutfak dolapları arası tezgah üstü duvarlar fayans kaplamadır. Dairenin iç kapı kasa ve kanatlan press Amerikan panel doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Balkon korkulukları parapet duvar üstü parlak krom doğramadır. Banyosunda vitrifiyeleri tamdır. Banyonun yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Ayaş Mah. Yıldırım Bayezid Cad. No: 34 Kat:10 Daire No: 33 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : 3/134
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olup, yapı emsali E: 1.20'dir. (İnşaat yoğunluğu), Yapılaşma yüksekliği zemin+8 kattır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/02/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/374 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR