ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767980
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6931 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2018 09:50
İkinci Satış Günü
:
05.06.2018 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/6931 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara Etimesgut İlçesi, 18255 Ada, 1 Parsel, Elvan mahallesi, 1. Blok Zemin kat No:2 Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Ayyıldız Mahallesi, 1627. Sokak, Çevre Sitesi, 1. Blok, No:8/2 Etimesgut/Ankara şeklindedir. Sitenin alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ahi Mesut Bulvarı taşınmazın yaklaşık 300 m. kadar kuzeydoğusundan, Ankara Batı Çevre Yolu (Otoban) ise taşınmazın yaklaşık 650 m. kadar doğusundan geçmektedir. Ankara BatıAdliyesi de taşınmazın 1,30 m. kadar kuzeybatısındadır. Etrafında site yoğunluklu yapılaşma çoğunlukta olup, civarında okul, camii, alış veriş yerleri, park alanı bulunmaktadır. Cephe aldığı sokaklarınyol kaplaması asfalttır. Site toplamda 6 blokludur. Taşınmazlarınbulunduğu 1. blok, 1627. Sokak ve 1628. Sokakların kesiştiği köşede bulunan bloktur. 4. Blok ise 1627. Sokak ve 1630. Sokakların kesiştiği köşede bulunan bloktur. Bloklar betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normalkatlı olarak, ayrıknizamdainşa edilmişlerdir. Toplamda 16 şar dairelidirler. Dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Alt kısmı andezit taş ile kaplıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. İç kısmında yine alüminyumdoğramadan rüzgarlık kapısı da vardır. Merdivenleri mozaik ile kaplıdır. Merdivenkorkulukları profil+ahşaptandır.Merdiven sahanlığı duvarları plastik badanalıdır.Sahanlık pencereleri plastik doğramadandır.Doğalgazlı, yangın merdivenli ve yangın tesiatlıdır.Sitenin bahçesi düzenlidir. Etrafı yeşil panel çitli betonarme duvar ile çevrilidir. Site bahçesinde yeşil alanları, çim alanları, oturma alanları, yetişkin ağaçları, oturma çardaklarıvardır. Daire mimari 1. Blok, zeminkatta bulunan kuzeyve batı cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak,banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Balkonlardan biri cam balkon sistemi ile kaplıdır. Mutfak balkonu ise plastik doğrama ile mutfağa eklenmiştir. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise plastikdoğramalıdır. Tuvalet ve banyo zeminleri seramik kaplıdır. Diğerzeminleri laminant parkekaplıdır.Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları, alçılı,plastik badanalıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Antresinde vestiyeri vardır. Salonda ise kliması vardır.Banyosunda duşa kabini vardır. Doğalgazlı ve kombilidir. Brüt yaklaşık 99 m²alana sahiptir.Net alanı ise yaklaşık 90 m² dir.
Yüzölçümü : 8.956,00 m2
Arsa Payı : 1/90
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/05/2018 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 05/06/2018 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara Etimesgut İlçesi, 18255 Ada, 1 Parsel, Elvan mahalle, 4. Blok Zemin Kat No:2 Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Ayyıldız Mahallesi, 1627. Sokak, Çevre Sitesi, 4. Blok, No:10/2 Etimesgut/Ankara şeklindedir.Sitenin alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ahi Mesut Bulvarı taşınmazın yaklaşık 300 m. kadar kuzeydoğusundan, Ankara Batı Çevre Yolu (Otoban) ise taşınmazın yaklaşık 650 m. kadar doğusundan geçmektedir. Ankara BatıAdliyesi de taşınmazın 1,30 m. kadar kuzeybatısındadır. Etrafında site yoğunluklu yapılaşma çoğunlukta olup, civarında okul, camii, alış veriş yerleri, park alanı bulunmaktadır. Cephe aldığı sokaklarınyol kaplaması asfalttır. Site toplamda 6 blokludur.Taşınmazlarınbulunduğu 1. blok, 1627. Sokak ve 1628. Sokakların kesiştiği köşede bulunan bloktur. 4. Blok ise 1627. Sokak ve 1630. Sokakların kesiştiği köşede bulunan bloktur. Bloklar betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normalkatlı olarak, ayrıknizamdainşa edilmişlerdir.Toplamda 16 şar dairelidirler. Dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır.Mantolaması yapılmıştır. Alt kısmı andezit taş ile kaplıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. İç kısmında yine alüminyumdoğramadan rüzgarlık kapısı da vardır. Merdivenleri mozaikile kaplıdır. Merdivenkorkulukları profil+ahşaptandır.Merdiven sahanlığı duvarları plastik badanalıdır. Sahanlık pencereleri plastik doğramadandır.Doğalgazlı, yangın merdivenli ve yangın tesiatlıdır. Sitenin bahçesi düzenlidir. Etrafı yeşil panel çitli betonarme duvar ile çevrilidir. Site bahçesinde yeşil alanları, çim alanları, oturma alanları, yetişkin ağaçları, oturma çardaklarıvardır. Daire mimari 4. Blok, zeminkatta bulunan güneyve batı cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak,banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları ahşap kapıdır.Pencereleri ise plastikdoğramalıdır. Tuvalet ve banyo zeminleri seramik kaplıdır. Diğerzeminleri laminant parkekaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları, alçılı,plastik badanalıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Banyosunda duşa kabini vardır. Doğalgazlı ve kombilidir. Brüt yaklaşık 99 m² alana sahiptir.Net alanı ise yaklaşık 90 m² dir.
Yüzölçümü : 8.956,00 m2
Arsa Payı : 1/90
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6931 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR