KUŞADASI 3. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 2+1 mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00746958
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Konut Şekli : Dubleks
Yapı Tipi : Betonarme
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5995 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2018 11:00
Satış Yeri
:
Kuşadası Adliyesi 3. İcra Müdürlüğü Satış Bürosu -Zemin Kat -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KUŞADASI
3. İCRA DAİRESİ
2017/5995 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın, Kuşadası, Türkmen Mah. 308 ada 17 parselB Blok 24 nolu bağımsız bölüm taşınmazın satışıdır. Taşınmazın bulunduğu site bitmiş, bahçe düzeni yapılmış, oturulur haldedir. Ortak kullanıma ait yüzme havuzu ve açık otopark alanları mevcuttur. Meskenun bulunduğu mevkii belediye ve diğer resmi kurumların getirmiş olduğu tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevresi tamamı ile çok katlı yaz-kış oturulan siteler ve binalar ile çevrilidir. Toplu taşıma araç güzergahına yakındır. Meskende dış görünüm, proje ve ruhsat bilgileri ve konum özelliklerine göre yapılan incelemeye göre, bulunduğu yapı bodrum + zemin + 4 kat ve çatı arası kullanımdan oluşmaktadır. Mesken 2. Ve 3. Katta bulunacak şekilde dubleks kullanımlıdır ve girişi 3. kattandır. Blok girişinde geniş apartman holü vardır. Bina asansörlüdür. İç merdivenler ve ortak mahaller traverten mermerdir.70 m2 kullanım alanlıdır. Giriş katta açık mutfaklı salon wc, alt katta 2 oda 1 banyo mevcuttur. Dış kapı ve pencereler ısıcamlı pvc dir. Giriş kapısı çeliktir. Meskende ıslak zeminler seramik, mutfak dolapları hazır kapak, iç kapılar panel kapı, duvarlar alçı sıvalıdır. Binanın denize göre arka kısmı olan giriş cephesindeki meskenin 2 adet balkonu vardır.
Adresi : Şükrü Küçük Caddesi, Dıamond Çallı sitesi B blok 24 kapı nolu.
Yüzölçümü : 4.580,09
Arsa Payı : 6/375
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama planlarına göre E=1.20 BL-5 Konut imarlıdır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/04/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kuşadası Adliyesi 3. İcra Müdürlüğü Satış Bürosu -Zemin Kat -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5995 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR