KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891373
Şehir : Kayseri / Talas
: 105
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4857 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/4857 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Talas ilçesi, Talas Mahallesi, Harami Mevkii, 571 ada, 4 parsel de kayıtlı 535,50 m2 yüzölçümlü kargir apartman niteliğindeki ana taşınmazda 1/60 arsa paylı D14 blok, 11. kat, 47 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana yapı bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Bina da her katta 4 adet daire mevcut olup, çift asansörlüdür. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm 135,00 m2 brüt alana sahip olup, net alanı 105,00 m2 ' dir. Taşınmaz salon, oturma odası ve antre duvarları yıkılmış olarak birleştirilmiş vaziyette olup; bunlardan hariç 2 oda, mutfak, luvalet, banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve oturma odası zemini ahşap parke üzeri laminat parke olup, diğer iki oda zemini ise ahşap parkedir. Mutfak, antre ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet, lavabo ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Diğer odalar ve diğer duvarlar ise kısmen saten alçı, kısmen de sıva üzeri saten boyadır. Salon, mutfak ve odaların tavanlarında kenar ile orta göbek kısmında kartonpiyer uygulaması vardır. Taşınmazın dış kapısı çelik kapı olup; iç kapılar ise fabrikasyon ahşap press kapıdır. Pencereler ile balkon kapısı ısı camlı pvc ' dir. Mutfak tezgahı çift taraflı çimstone olup, altında ve üstünde laminat dolaplar vardır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta olup; cephesi ise kuzey doğudur.
Adresi : Mevlana Mahallesi, Cemil Baba Caddesi, Alp Apt. No:32/47 Talas /
KAYSERİ
Yüzölçümü : 535,50 m2
Arsa Payı : 1/60
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında İ.A.:8032 m2,
Yençok=50,50 m, 21/25,50 özelliklerinde konut alanı içinde kalmaktadır
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F
(Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4857 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR