BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874645
Şehir : İstanbul / Bağcılar
Semt-Mahalle : MAHMUTBEY MAH. / MAHMUTBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 62
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/68 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 10:50
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BAKIRKÖY18. İCRA DAİRESİ

2018/68 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı: İstanbul İli, Bağcılar İlçesi, Mahmutbey Köyü 1657 Ada, 17 Parsel Sayılı 96,46 m2 Yüzölçümlü Arsa Nitelikli Ana Taşınmazda 24/96 Arsa Paylı 1. Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.

Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 05/03/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre "Konu taşınmaz, İstanbul İli, Bağcılar İlçesi, Fatih Mahallesi, 1777. Sokak, No:8, D:2 adresindedir. Taşınmazın bulunduğu bölge, konut fonksiyonlu olarak gelişme göstermiştir. Bölgenin altyapısı tamamlanmış olup, altyapı hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Mehmet Akif Camisi, konu taşınmaza yakın konumdaki sosyal yapıdır. Taşınmaz, Mehmet Akif Bulvarına, yaklaşık olarak 100 metre mesafede olup, merkezi konumdadır.Anagayrimenkul; İstanbul İli, Bağcılar İlçesi, Mahmutbey Köyü, 1657 Ada, 17 Parsel, ARSA nitelikli, 96,46 m² alanlı, Kat İrtifaklı anataşınmaz üzerinde, betonarme karkas sistemle, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olan binadır. Bağcılar İlçe Tapu Müdürlüğünde parsel üzerindeki binaya ait, 12.10.2009 tarih 2009G605 Sayılı kat irtifakına esas onaylı mimari projesi incelenmiştir. Bina, bodrum, zemin, 3 normal, çatı katlıdır. Binanın, bodrum katında, binaya ait ortak alanlar bulunmaktadır. Binanın zemin ve normal katların her birinde 1’er adet b. b. mesken ile binada toplamda, 4 adet b. b. mesken mevcuttur. 3. Normal katındaki mesken, çatı piyeslidir. Binaya ait, 22.10.2009 tarih, 2006G605 Sayılı Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Binanın dış cephesi, dış cephe boyası ile boyalıdır. Binada, asansör bulunmamaktadır. Bina girişi, zemin katından verilmiştir. Bina dış kapısı, camlı demir profillidir. Bina içinde, giriş ve sahanlık zeminleri, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları zeminleri, mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları ve küpeştesi, demir profillidir.2 no’lu bağımsız bölüm mesken, onaylı mimari projesinde ve mevcutta, binanın 1. Normal katında, Net:62 m² (Brüt:74 m²) alanda, 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc, balkon hacimlerinden ibarettir. Konu taşınmazın dış kapı no’su;2 olup ısıtma sistemi, doğalgazlı sistemlidir. Konu taşınmaz, bina girişinin bulunduğu, bina ön cephesinden, kuzeye, bina arka cephesinden, güneye olmak üzere 2 cephelidir. Taşınmazın iç mekânlarında, salon, odaların zeminleri, laminat parke kaplıdır. Yaşam hacimlerinde, duvarlar, saten boyalı, tavanları, kartonpiyerlidir. Islak hacimler, antre ve balkon zeminleri, seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı, mermer, mutfak dolapları, mdf’li malzemeden mamuldür. Banyoda, Hilton tipli dolaplı lavabo, duş kabini bulunmaktadır. Dış kapısı, çelik, iç kapıları Amerikan tipli, pencereleri, pvc profillidir. Konu taşınmaz, kat, konum ve alan olarak onaylı projesi ile uyumludur."denilmektedir.
İmar Durumu : Bağcılar Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 30.01.2018 tarihli yazısında; Bağcılar İlçesi, Fatih Mahallesi, 1657 Ada, 17 Parsel sayılı yer, 15.09.2008 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, Uygulama İmar Planında, (PİN; UİP-560); bitişik nizam, dört kat (B-4) yapılaşma koşullarında, Konut alanında kalmakta olup, yola terki bulunmaktadır. Denilmektedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim planı 20/05/2010
Beyan: Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflarile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satımharcısatış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halindeihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR