KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874194
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / HACIBAYRAM
: 54
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1353 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
63039 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/1353 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl,Onikişubat İlçe, 595 Ada,13 Parsel,DUMLUPINAR Mahalle,ANDIRIN CAD.Mevkii,1Nolu BağımsızBölüm,bodrum kat, tam hisseli,mesken zemin tipi kat irtifakı ana taşınmaz nitelik konut olup,dosya da mevcut bulunan kıymet takdiri raporuna göre; arsanın yüzölçümü 241,38m2dir.bodrum+zemin+asma+3 normal kattan oluşan 6 katlı binadır.cinsi betonarme karkastır.asansörlüdür.ısınma sistemi kombili doğalgazlıdır.mutfakta doğalgaz var.meskenin cephesi doğu+güney olup, inşaat ruhsatına göre oturum alanı 54 m2dir.her katta 2 daire var.2+1 daire tipidir.girişte hol+mutfak+salon+banyo+wc+yatak odası bulunmakta,yer döşemesi seramik, duvarlar plastik boya, pencelereler pvcdir.Mutfak alın duvarları fayans kaplama bayno wc duş duvarları fayans kaplamadır.banyo wc de lavabo var,girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolap, yatak odalarında dolaplar var.yapı ruhsatı 2010 yılında alınmış olup yapım süresi göz önüne alındığında 6 yıllıktır
Adresi :Kahramanmaraş ili,Onikişubat ilçesi, Dumlupınar Mah. Sait Zarifoğlu Bulvarı no:99 da bulunan Söyler Apartmanı Bodrum kat 1 nolu bağımsız mesken
Yüzölçümü : 241,38 m2
Arsa Payı : 2/30
İmar Durumu :İmar planı içerisinde olup Bitişik Nizam Max 4 katlı Karma kullanım alanındandır.
Kıymeti : 63.039,60 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK. 127. Maddesigereğince ilanın bir sureti ilgililere ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı olduğu bilinen ilgililerin tapuda kayıtlı adreslerine, varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres ve kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz. Gazete de elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. İş bu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlarailanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1353 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR