SAMSUN İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 2+1 daire

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874154
Şehir : Samsun / Canik
Semt-Mahalle : HACI İSMAİL MAH. / CANİK
Oda Sayısı : 2+1
: 142
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1261 Talimat
Muhammen Bedeli
:
144,212 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 11:20
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2017/1261 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Canik İlçe, 1906 Ada, 5 Parsel, HACIİSMAİL Mahalle/Köy, 3.kat, 4 no lu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz;Bodrum-zemin-4 kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış yapının sıvası ve boyası yapılıdır.Binaya ait merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Korkulukları demir doğramadır. Mimari projesine göre: Salon, 2 Yatak Odası (Biri duşlu-giyinme odalı), Oturma Odası antre,hol, wc, banyo, 3 adet balkondan oluşmaktadır. Binada asansör yeri ayrılmıştır ancak yapılı değildir. mimari projesine göre yaklaşık Brüt 142 m2, Net 112 m2 yüzölçümlüdür. Meskenin bulunduğu binada asansör yeri ayrılmış ancak yapılı değildir. Meskende panel radyatörlü doğalgaz kombili kalorifer sistemi mevcuttur. iç sıvası ve boyası yapılıdır. Pencereler PVC doğramadır. Dış kapısı çelik kapı iç kapılar panel kapıdır. Zemin döşemeleri laminat parkedir. Hol, antre ıslak hacimlerin seramik olduğu belirtilmiştir. Dairenin 3 nolu odunluk eklentisi bulunmaktadır. Çevresi meskun olup yapılaşma devam etmektedir.Planlı alanlar tip imar yönetmeliğinin 41. Maddesi uyarınca Balkonlar ve teras net alan hesaplamasına dahil edilmemiştir.
Adresi : G.Osmanpaşa Mh. Cevdetpaşa sk. no:94/4 Canik/Samsun
Yüzölçümü : 501,51 m2
Arsa Payı : 10/60
İmar Durumu : İmar uygulaması sonucu oluşmuş normal imar parseli vasfındadır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planları mevcuttur. ''Riskli Alan'' olarak ilan edilmiş,bu nedenle 6306 Sayılı Afet Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkında Kanun hükümlerine göre dönüşüm işlemi yapılması gerekmektedir.” Açıklamaları yer almaktadır.
Kıymeti : 144.212,86 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1261 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR