BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873473
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HALKIN GAZETESİ BİRGÜN 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2620 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 11:15
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2017/2620 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, tapunun İstanbul ili, Beylikdüzü ilçesi, Gürpınar 4185 parselinde kayıtlı, adres olarak Gürpınar Siteler mevkiinde, İstiklal Caddesi Güneş Apartmanı, 4. Blok, No: 15, 3. kat D:17 adresinde yer almaktadır. Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri bilgi alınmak ve belediyede onaylı projesi incelenmek suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; daire plan olarak, girişte antre (5.60 m2), hol (3.80 m2), salon (22,00 m2), iki yatak odası (12,40 m2 ve 12,00 m2), mutfak (8,80 m2), banyo tuvalet (5,25 m2), tuvalet (2,30 m2), yüklük ve iki balkondan ibarettir. Daire kapısı çelik kapı, oda kapıları panel kapı, zeminler giriş holü, koridor, mutfak ıslak alanlar seramik, oda ve salonlar marley, pencereler pvc olduğu belirtilmiştir.2. sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiştir.Bina asansörlü ve doğalgaz tesisatlıdır. Daire kombi ile ısıtılmaktadır. Daire takriben net 72,15 m2 kullanım alanına sahiptir. Ortak alanlar giriş palladyen, merdiven holleri seramik, merdiven korkulukları demirdir. Site içinde yer almakta olup yıpranma payı mevcuttur. Açık otopark imkanı bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmaz Gürpınar merkezine yürüme mesafesinde olup, ilçe merkezine nispi uzaklıktadır. Okutan İş merkezine yürüme mesafesindedir. Ulaşımı toplu taşıma araçlarıyla imkan dahilindedir. Binaların bulunduğu alandan alışveriş merkezlerinin araçları geçmektedir. Komşu parsellerini Gürpınar Siteler mevkii oluşturmaktadır. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır. Bina içerisinde 2 adet asansör olmakla beraber biri çalışmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Blokların arasında kalan alanda geniş ve bakımlı bahçeye sahiptir. Binada yıpranma oranı dikkate alınması gereken ölçüdedir.
Adresi : Gürpınar, İstiklal Caddesi, Güneş Apartmanı, 4. Blok, No: 15, 3. Kat D:17 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 16.110 m2
Arsa Payı : 10/2600
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Beylikdüzü ? Gürpınar 2.Etap uygulama imar planında ayrık nizam 5 kat TAKS: 0.25, konut alanı bir kısmı imar yolu olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2620 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR