SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 2+1 daire

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862891
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3468 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2017/3468 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 272 Ada, 20 Parsel, ALİBEY Mahalle/Köy, yeni harmanlık Mevkii, 2.kat,5 Nolu Bağımsız Bölüm
Halihazır Durumu :Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, Akgün Silivri Caddesi, Zahit Kaynar Sokak, No:31, Gökhan Apartmanında kain, 272 ada, 20 nolu parselde kayıtlı binanın, 2. katta, 15/240 arsa payına tefrikli (5) noluMesken’in tamamıdır. Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde, bitişik nizamda Gökhan Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Silivri Mezarlık ve Belediyesinin hemen kuzeyinde yer almaktadır. Yakın çevresinde Silivri Belediyesi, mezarlık, adliye ve benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan binalar bulunmaktadır. Silivri Ortaokulu, Anadolu Lisesi, Silivri meydanı ve sosyal alanlar yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 21 yıllık olup dış cephesi düz sıva üzeri boyalıdır. (5) Numaralı Mesken :Binanın 2. katında ve batı cephesinde yer almaktadır.Daire pencereleri kuzey ve güney ( sokak ) cephelerine bakmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ; Salonyer döşemesi balık sırtı ahşap parke, odaların kısmen laminat parke, kısmen marley, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir.Mutfak dolapları laminat, tezgah mermerdir. Banyoda duşakabin ve lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar cilalı ahşap,dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkonlar PVC doğrama ile kapatılmıştır. Daire bakımlı halde olup kısmen yapı yaşı ile orantılı ortalama malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı: 82,00m2, Net alanı :66,00 m2dir.
İmar Durumu :Silivri Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünün 17.01.2018 tarih, 569038 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, 272 ada, 20nolu parsel, 21.02.1990 tasdik tarihli Silivri 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen “Yol”, kısmen Bitişik Nizam, 5 Kat, yapılaşma şartı ile “Konut” alanında kalmakta olup, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği hükümleri geçerlidir. Ancak söz konusu parsel ve çevresine İ.B.B. tarafından 15.11.2013 tasdik tarihli, Silivri Merkez ve Sahil Bölgesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı tadilatı onaylanmış olup, bu planda söz konusu parsel 700 ki/ha meskun yüksek yoğunluklu konut alanında kalmaktadır. Plan notuna göre bu alanlarda minimum parsel büyüklüğü 200 m2, Hmaks:5 kat, yoğunluk 700 ki/ha’dır. Bu alanlar 1/1000 ölçekli planlarda bu plandan önce yürürlükte olan 1/1000 ölçekli planlardaki yapılaşma nizamları dikkate alınarak emsal değeri verilmeksizin ayrık, ikiz, bitişik nizam yapılaşma düzenine sahip olarak düzenlenecek alanlardır. Parsel ve çevresine 1/5000 ölçekli Silivri Merkez Sahil Bölgesi Nazım İmar Planı Revizyonu hazırlanmış ve İ.B.B. Meclisinden geçmiş olup, onay süreci devam etmektedir. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı kesinleştikten sonra Belediyemiz tarafından 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılacaktır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3468 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR