BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862565
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : TALATPAŞA MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3568 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YANYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2017/3568 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 135 ada, 4 parsel numaralı, 973,00 m2 yüzölçümlü tarla nitelikli ana taşınmazı üzerindeki yanda fotoğrafı görülen, zeminde “Güven Apartmanı” olarak adlandırılmış, 7 dış kapı numaralı binada, zemin katta yer almakta olup taşınmaz 30/1000 arsa paylı ve 3 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Talatpaşa Mahallesinde, Pazaryolu Caddesi ile irtibatlı 1015. Sokak üzerinde yer almaktadır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Erdoğanlar İlk ve Ana Okulu, Ali Fuat Üstün İlköğretim Okulu, Şehitler Parkı, Akşemsettin Camii, Talatpaşa Kapalı Otopark ve Pazarı, Talatpaşa Mahalle Muhtarlığı bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği, binanın bodrum, zemin ile 5 adet normal kattan oluştuğu belirlenmiştir. Binanın ortak merdiven mahallerinde zeminlerin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve ferforje demir malzemeden olduğu, binada çift asansör olduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.
Taşınmazın iç mekan özellikleri İnceleme günü içerisine girilmek suretiyle belirlenmiştir. Ayrıca, ilgili Tapu Müdürlüğündeki mimari projesi de incelenmiştir. Taşınmaz plan itibariyle; hol, salon, mutfak, 2 adet yatak odası, banyo + wc ve 1 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Net 66,12 m2 dir. Taşınmazın pencereleri pvc den mamul olup çift camlıdır. Taşınmazda hol, salon ve odaların zemini parke, mutfak ile banyo + wc zemini ise seramik/fayans kaplıdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı bulunmaktadır. Dış kapısı çelik, iç mekan kapıları ise Amerikan pres kapıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır.
Yüzölçümü : 973 m2
Arsa Payı : 30/1000
İmar Durumu :Dosyada ana taşınmaza ait imar durum yazısı bulunmamakla birlikte ilgili Belediye’de haricen yapılan araştırma neticesinde; Esenyurt İlçesi, Talatpaşa Mahallesi, 135 ada, 4 parsel numaralı taşınmazın, onaylı uygulama imar planında bitişik nizam / 5 kat / konut alanında kaldığı öğrenilmiştir.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YANYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3568 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR