ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862360
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3163 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/3163 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 8663 Ada, 3 Parsel, Etimesgut Mahalle, 1. Bodrum kat 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Ankara İli, Etimesgut İlçesi, İstasyon Mahallesi, (Tapuda kaydında Etimesgut Mahallesi) 2324. Cadde, No:5/13 mesken. Taşınmazın yer aldığı bina, Hikmez Özer Caddesi'ne 430 m. mesafede konumlanmış olup İstasyon Caddesi'nin 960 m. güneyindedir. Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Bina zemin kat girişli olup 1. Bodrum katta 3 adet mesken ve kapıcı dairesi, zemin katta, 1, 2 ve 3. katlarda 3 adet mesken olmak üzere toplam 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolama üzeri hazır dış cephe boyalıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş içi zeminler mozaik kaplı olup, yan duvarlar 1,2 m. mozaik, üzeri boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mozaiktir. Binanın az sayıda açık otopark alanı mevcuttur. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken bina girişinin 1 kat altında konumlanmıştır. Mesken fiili durumda; 2 oda, salon, anter-hol, mutfak, 1 banyo, 1 WC hacimlerinden oluşmaktadır. (Not: Projesinde 1 oda salon içinden geçişli iken holden bağımsız girişli hale getirilmiştir.) Antre-koridor zeminler seramik kaplı duvarlar boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları kısmen baskı boyalıdır. Mutfakta zemin seramik döşeli, duvarlar tezgah üzeri fayans kaplı olup mermerit tezgah, alt üst suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup klozet mevcuttur. WC de zemin ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet mevcuttur. Mesken iç kapıları panel kapı olup, pencere doğramaları ahşaptır. Mutfak hacminden bina yan cephesine çıkış kapısı açılmıştır. Meskende doğalgaz yakıtlı kombili ısınma mevcuttur. Mesken boş durumdadır.
Yüzölçümü : 625,00 m2
Arsa Payı : 34/625
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3163 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR