MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861326
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : GÜMÜLDÜR CUMHURİYET MAH. / GÜMÜLDÜR
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1372 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 11:45
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 11:45
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2017/1372 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Gümüldür Mahallesi, Köyaltı Mevkiin de bulunan tapunun, 2886 Ada, 1 Parselde Kaytılı 253,45 m2 Yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan 2/26 arsa Paylı, 10 nolu bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup, Meskenin giriş kapısı ahşap, antre zemini seramik, duvarlar sıvalı boyalıdır. 2 oda, salon-Mutfak, Banyo-wc' den teşkillidir. Salon-Mutfak bir olup, zemini seramik, mutfakta tezgah üstü fayans kaplı olup, dolaplar suntalamdir. odaların zemini laminanttır. dış doğramalar PVC doğrama olup, tamamında panjur vardır. duvarların tamamı sıva üzeri boyadır. ısınma elektrik sobası ve klima ile sağlanmaktadır. Mesken net kullanım alanı 60 m2 dir. bina yıpranma payı %25 dir. taşınmazın adresi; 6210 sokak No:11 sahil Apt. K:3 D:10 dur. taşınmaz belediye altyapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. yapı betonarme olup, yapı denetim kanunundan önce inşa edilmiştir. iç piyes malzemeleri yaşı itibariyle orta yıpranmışlıkta, tadilata ihtiyaç duyar haldedir. otobüs ve minibüs güzergahı olan, Meryem ana caddesine yaklaşık 60 m denize yaklaşık 300 m mesafededir. 1/1000 lik uygulama imar planında Ticaret+Turizm+Konut alanında kalmakta olup, yapılaşma koşulu bitişik nizam 4 kattır. taşınmaz niteliği arsa olup, 2/26 arsa payı ile 3. kat 10 nolu bağımsız bölüm tam hisselidir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1372 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR