BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00856257
Şehir : İstanbul / Esenler
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 31.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/698 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
22.11.2018 11:20
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ

2017/698 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:İstanbul İli, Esenler İlçesi, Esenler Mah., 75 Ada, 17 Parsel Sayılı 190,97 m2 Yüzölçümlü Arsa Nitelikli Ana Taşınmazda 7/82 Arsa Paylı 3. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Konut Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.
Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 27/02/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre "Nine Hatun mah., 111. sk.,No:16, 3.Kat, Daire:8 Esenler adresinde bulunan gayrimenkul bölge olarak Esenler mahallesinde, E-5 karayolunun 3000m. kuzeyinde, Ayazma caddesine 100 m., İstanbul caddesine 400 metre mesafededir. Anılan caddelerden otobüs-minibüslerle toplu ulaşım sağlanmakta, ayrıca Esenler Metro İstasyonuna 500 metre uzaklıktadır. Toplu taşıma açısından iyi alternatifler içermektedir.Çarşı-merkez konumuna yakındır. Yakın çevresinde Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Engin Can Güre İlkokulu yer almaktadır.Arsa üzerinde 14 yıllık, bir bodrum, bir zemin, dört normal kattan oluşan, taşıyıcı sistemi Deprem Yönetmeliğine uygun olduğu değerlendirilen bir bina bulunmaktadır. Dış cephesi cam mozaik, pencereler ısı camlı pvc dir. Bina giriş kapısı camlı, ferforje demir, bina giriş holü ve merdivenler bej mermer, merdiven korkulukları yağlı boyalı ferforjedir. Binada ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmakta olup, asansör bulunmaktadır. Bina geneli kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi vasattır.Daire giriş kapısı ahşap göbekli 2. sınıf çeliktir. Daire giriş holü, koridor ve mutfak seramik, odalar ve salon laminat parke kaplı, duvarlar saten boyalı ve kartonpiyelidir. İç kapılar lake panel kapı, mutfak dolapları parlak laminat kaplı mdf, tezgahı mermerit, alt-üst dolap araları seramiktir. Banyosunda kabinli duş teknesi ve Hilton lavabolu lake dolap bulunmaktadır. Daire içi kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi vasat, genel olarak temiz, bakımlı ve masrafsızdır. 2 oda, bir salon, banyo, mutfak ve ön ve arka cephede iki adet balkondan ibaret olan dairenin kullanım alanı net 75.0 m2 'dir. Ön ve arka cephedeki balkonlar daire içine katılmıştır."denilmektedir.
İmar Durumu : Esenler belediyesinin 19/09/2017 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre söz konusu parsel; Esenler İlçesi, Nenehatun Mahallesi, 75 ada, 17 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli 13.03.2013 tasdik tarihli Esenler Uygulama İmar planında Bitişik Nizam, 5 kat "KONUT" alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim planı 12/12/2004
1. Satış Günü : 23/10/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halinde ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/698 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR