KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849788
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : HÜSEYİN KAHYA MAH. / TEPEBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1119 ESAS
Muhammen Bedeli
:
64000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
KIRIKKALE ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ SATIŞ ALANI (MEZAT SALONU)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
2. İCRA DAİRESİ
2018/1119 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kırıkkale ili Hüseyin Kahya 2.Kısım 1082 ada 2 parsel bodrum kat 1 numaralı mesken nitelikli 40/580 arsa paylı, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina il merkezine orta mesafeli, ticari faaliyetin zayıf olduğu,ara sokakta konut ağırlıklı bölgede bulunmaktadır. Sosyal donatılara orta mesafede yer almaktadır. Satışa konu taşınmaz 80,00 m2 alanlı 2+1, mutfak, banyo wc ve hol hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapıları amerikan panel doğramalı zeminler laminant parkeli ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarlar alçı üstü saten boyalı, mutfak dolabı yapılı, tezgahı mermerit olan kombili ısınma sistemine haiz mesken. Taşınmazın bu haliyle 64.000,00 TL olacağı kanaatine varılmıştır.
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 40/580
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında kalmakta olup, A-5 ayrık nizam 5 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 64.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : null
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KIRIKKALE ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ SATIŞ ALANI (MEZAT SALONU)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1119 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR