KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00846946
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1022 Esas
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2018 14:00
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni adalet Sarayı B Blokta zemin katta mezat salonuKaratay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

2016/1022 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 14006 Ada, 2 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, A Blokta 2. katta 6 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Revan ve Safahat Caddelerine cepheliolup, 2 katta, 6 nolu daire olup, doğu ve batı cephe konumludur Bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır. Yapılan incelemede borçlunun kendisi oturmaktadır. Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak alışveriş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, sanayi bölgelerine, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, ana yollara yakın ve şehirmerkezine, Büyük Sanayi bölgelerine, hava limanına, YHT garına uzakkonumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde, genel olarak yerleşim yerleri,sosyal donatı alanları,eğitim kurumları ve sanayi bölgeleri vardır. Yakınında 450 metre güneyinde Zeliha ve Lütfi Kulluk ilköğretim okulu, 700 mt batısında Binkonutlar Kapalı semt pazarı,6 nolu aile sağlığı merkezi, 1.1 km kuzeyinde Selçuklu Belediyesi,1.3 km kuzeyinde otogar, 750 mtere doğusunda Anadolu Sanayi, Zafer sanayi bulunmaktadır.Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin her türlü alt yapısı tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu iyi olup, ulaşım minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Yeni İstanbulcaddesine 200 metre, Ankara caddesine 2.4 km, YHT garına 8.6 kmve vilayet merkezine 7.6km mesafededir. Doğu ve batı cepheli, 2. kat 6 bağımsız bölüm numaralı mesken yaklaşık brüt 100,25 m2 alanlı,balkonlar dahil net 80,20 m² dir. Mesken, antre,salon, 2 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar taban tahtası,ıslak alanlar mozaik kaplıdır.Odaların duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Odanın birinde duvarın 2 yüzünde duvar kağıdı kaplıdır. Giriş kapısı ve diğer iç kapılar ahşap ve boyalıdır. Pencereler PVC ve ısı camlıdır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. Mutfak balkonu demir camekan malzeme ile kapatılarak kiler olarak kullanılmaktadır. Banyo, wc tabanı ve duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Isıtma ferdi doğalgazlı, elektrik ve su tesisatları vardır. Meskenin bulunduğu giriş, bodrum, zemin, 4 normal katlıdır.Katlarda 2 mesken bulunmaktadır. Ana yapı giriş kapısı demir doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mozaik kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Parsel sınırları bahçe duvarı ile çevrili ve kısmen çevre düzenlemesi yapılıdır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Adresi : Binkonutlar Mh. Safahat Cad. N:51/6 Selçuklu/KONYA

Yüzölçümü : 80,20 m2 Arsa Payı : 1/32

İmar Durumu : Parsel imar planında mesken sahasına isabet etmektedir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Kıymeti : 140.000,00 TLKDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : 775 Sayılı Kanunla takyitlidir şeklinde Konya B.Şenir Belediyesinin şerhi kaldırılmayıp alıcıya geçecektir.

1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 25/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni adalet Sarayı B Blokta zemin katta mezat salonuKaratay/KONYA

--------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1022 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR