MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00837547
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1259 ESAS
Muhammen Bedeli
:
137210 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2018 10:05
İkinci Satış Günü
:
05.10.2018 10:05
Satış Yeri
:
Mardin İcra Müdürlüğü Kaleminde Merkez/Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ
2018/1259
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1273 Ada, 1 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, 4.Kat A Giriş 14 Nolu Bağımsız bölüm Yalım Mahallesi(hürriyet), 3 mart caddesiotel bilen arkası 2005 sokak İkiz kule baraj iş hanı B blok olduğu yerdir. Taşınmaz bina girişine göre sol arka cephede kalmaktadır. Yakınında alışveriş merkezleri ve emniyet binası ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır. Konu taşınmaz 1 Salon, 2 Oda, 1 Mutfak, Hol, Banyo + WC bölümü ile, 1 adet balkonu vardır. Taşınmazın odaları duvarları sıvalı ve boyalı olup yerler seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve alçı panel asma tavan vardır. Mutfak tabanı seramik kaplıdır. İç kapılar Amerikan ahşap kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Net kullanım alanı 65 m2 dir. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır
Adresi : Yalım Mahallesi(hürriyet), 3 mart caddesi otel bilen arkası 2005 sokak İkiz kule baraj iş hanı B blok 4. Kat No:14 Artuklu/Mardin
Yüzölçümü : 1.944,48 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre ; Değerleme konusu taşınmaz blok nizam, 14 kat müsaadeli, konut+ticaret imar lejandı içerisinde imar ve yapılaşma şartlarına uygun olarak inşa edilmiştir. Parsele 27.03.2014 Tarih ve 95/151 nolu ruhsat ile inşaat müsaadesi verilmiştir.Parsel üzerine bina yapılmıştır.
Kıymeti: 137.210,00 TL
KDV Oranı: %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 10/09/2018 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü: 05/10/2018 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mardin İcra Müdürlüğü Kaleminde Merkez/Mardin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1259 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR