ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831077
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11428 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
25.09.2018 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/11428 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4014 Ada, 4 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 3 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Ana bina betonarme karkas yapı tarzında ayrık nizamlı inşa edilmiş olup 1 bodrum zemin ve 3 normal katlıdır. Normal katlarında 3'er daire mevcuttur. Dış cephe ısı yalıtım esaslı mantolaması mevcut olup üzeri hazır sıva +akrilik boya kaplıdır. Ana bina giriş kapısı alüminyum doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini kesmen andezit taşı ve kısmen kilit taşı ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı merdiven yan duvaraları 1,00 metre yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva +plastik boya kaplıdır. Bina sosyal donatı alanlarına toplu taşım araçlarına ait duraklara çarşı pazar ve hastane gibi tesislere yakın konumludur. Okul ve alış veriş merkezlerine de yakın konumludur. Bölgede elektrik su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Meskende fiili durumu itibariyle 2 oda salon antre koridor mutfak banyo WC 1 adet balkonu vardır. Balkon salon çıkışlıdır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerde antre mutfak banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon antre ve odaların duvarları alçı sıva +plastik boya kaplıdır. Mutfak bonya ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermer tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde laminat esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. banyoda seramik lavabo duş imkanlı alanı batarya takımı ve klozeti vardır. WC de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı ahşap doğramalı ve ısı cam esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı yerinde yapılan ölçümler sonucunda meskenin net kullanım alanı balkon hariç 60 m² olarak hesaplanmıştır. Balkonun alanı 6,00 m² dir. meskenin balkon dahil net alanı 66 m² ve bürüt alanı 70,12 m² dir. Depo ve kömürlük eklentisi vardır. Toplam eklenti alanı 50,40 m² dir. Mesken Kuzey ve Doğu olmak üzere 2 cepheli ve güneş görmektedir.
Adresi : Pınarbaşı Mahallesi Yaz Sokak No: 89/3 Sincan / Ankara
Yüzölçümü : 638,00 m2
Arsa Payı : 53/638
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 25/09/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. Aynından doğan vergi borcu için İİK'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanun 5. Madde hükümleri uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11428 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR