ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831071
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 2+1
: 67
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10408 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.09.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/10408 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45610 Ada, 8 Parsel, 30 AĞUSTOS Mahalle/Köy, BODRUM KAT 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Hikmet Özer Caddesi taşınmazın yaklaşık 330 m. kadar doğusundan, Keskin (4. Cadde) Caddesi ise yaklaşık 30 m. kadar kuzeyinden,2157. Cadde taşınmazın yaklaşık ise 140 m. kadar güneyinden geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 4,20 km. kadar kuzeybatısındadır. Yakın civarında okul, camii, alış veriş merkezleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır. Cephe aldığı sokakların yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda,2 bodrum, Zemin,3 normal ve çatı katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 17 daireden ve 2 dükkandan ibarettir.Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Söve süslemeleri vardır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramadandır. Binanın girişi lüks tarzda dizayn edilmiştir. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları parlak alüminyum korkulukludur. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar mermer ile kaplı olup, üzeri alçılı, desenli, plastik badanalıdır. Doğalgazlı ve yangın tesisatlıdır. Bahçesi düzenlidir. Etrafı korkuluklu betonarme duvar ile çevrilidir.Daire mimari bodrum katta bulunan, doğu ve kuzey cepheli olan dairedir.Daire fiili durumu itibari ile 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 1 balkondan oluşmaktadır. Köşedeki odasına proje harici yapılan balkon, odaya katılmış durumdadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise korkuluklu plastik doğramadandır. Islak zeminleri seramik kaplıdır. Diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Mutfak tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları ise alçılı, kartonpiyerli, desenli, plastik badanalıdır. Tuvalet ve banyo tavanlarında metal asma tavan vardır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Banyosunda duşakabin vardır. Doğalgazlı ve kombilidir. Yaklaşık kapalı brüt alanı 75,00 m 2 dir. Açık brüt alanı ise 2,30 m2 dir. Böylelikle toplam brüt alanı yaklaşık 77,30 m2 olmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 67,62 m2 dir.
Adresi :Alsancak Mahallesi, 2153. Sokak, Yağmur Apartmanı, No:12/13 Etimesgut/Ankara
Yüzölçümü : 767,00 m2
Arsa Payı : 640/15340
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. Aynından doğan vergi borcu için İİK'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanun 5. Madde hükümleri uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10408 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR