İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00826736
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / EVKA1
Oda Sayısı : 2+1
: 234
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 22.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3097 ESAS
Muhammen Bedeli
:
234000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2018 15:20
İkinci Satış Günü
:
17.10.2018 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
21. İCRA DAİRESİ
2017/3097 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 40195 Ada, 13 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Buca ilçesi Dumlupınar mah. (belediye kayıtlarına göre M.Kemal Mah. ) 697/19 sok. no:2 Ülkü Apt. Z.üstü 3. katta yer alan 7 nolu bağımsız bölüm nolu meskendir. Parsel üzerindeki bina b.a. karkas yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı ve asansörsüz inşa edilmiş olup,yol seviyesi üstünde 4 katlıdır. Zemin katı iş yeri olan binanın 1. kat + 2. kat + 3. katların her birinde 3'er adet mesken yer almıştır. Parsel üzerindeki taşınmaz ruhsatlı inşa edilmiş olup, yönetim planı tarihi ve keşif tarihi itibariyle 3 yaşında 0-3 yaş arası b.a. yapılar için %4 yapranma paylıdır. uydu üzerinden ölçmek suretiyle parsel üzerindeki binanın dıştan dışa 248,00 m2 alanlı olup, ortak merdiven payı minha edilmek suretiyle 3. katta 7 nolu meskenin 78 m2 bürüt alanlı olduğu hesaplanmıştır. Mesken 2 oda salon + açık mutfak, banyo, antre-hol ve 1 balkondan ibaret olup, meskende döşeme kaplamalarının yaşama alanlarında laminat parke, diğer mahallerde seramik, duvar kaplamalarının ıslak hacimlerde fayans, diğer hacimlerde ve tavanlarda sıvalı ve badanalı olduğu, mutfağında mutfak bankosu ile ahşap mutfak dolapları banyosunda duş + kabin, alafranga hela taşı ve lavabo, balkonda krom korkuluk bulunduğu, daire giriş kapısının çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri pvc doğramalı olan meskende elektrik ve suyun mevcut olup, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle Buca Anadolu Lisesine, H.Bayram Veli Camiine, Dumlupınar camiine yakın olup yürüme mesafesindedir. günün ekonomik şartları, taşınmazın konumu, mevkii, alanı, imar durumu, yapı tarzı, sınıfı, yaşı, yıpranma durumu ......vb. gibi tüm hususlar dikkate alındığında satışa esas toplam değeri : 234.000,00 TL dir.

Adresi : 697/19 sok. No:2 Ülkü Apt. Kat:3 D: 7 M.Kemal Mah. Buca/İzmir
Yüzölçümü : 234,31 m2
Arsa Payı : 78/792
İmar Durumu : Var , Satışa konu taşınmaz 1/1000 imar planında TM koşullu(zemin kat ticaret,üst katlar ticaret veya konut yapılabilir) Bitişik nizam Dört kat(B-4) yapılaşma konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 234.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 17/09/2018 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 17/10/2018 günü 15:20 - 15:30 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3097 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR