AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823687
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/44 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2016/44 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl , Akyurt İlçe , Yıldırım Mahalle/Mevki , 340 Ada No , 6 Parsel No , 24/523 Arsa Payı , 523,00 Yüz Ölçümü , 11 Bağımsız Bölüm, Ankara ili Akyurt ilçesi Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan 340 ada 6 parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam zemin+4 katlı ticaret alanında kalan taşınmazın 2.kat 11 nolu bağımsız bölümün bulunduğu binanın Kavaklıdere caddesi ile Dr.Neslihan Özenli caddesinin kesiştiği köşede yer alıp,bağımsız bölümün ise binanın kuzeybatı cephesinde bulunduğu,taşınmazın 2 oda 1 salon,mutfak,banyo,tuvalet,antre ve 2 balkondan oluşup,duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı,ıslak mekanları seramik kaplı olup,salon ve oda zeminlerinin laminant parke kaplandığı,dış kapısının çelik,iç kapıları panel kapılı,pencereleri PVC doğramalı ve ısıcamlıdır. Yaklaşık 95m² net kullanım alanına sahip olup tüm altyapı hizmetlerinden yararlanır vaziyettedir.Tam hisseli olup,Gayrimenkulün geniş evsafı müdürlüğümüz dosyasıdadır.
Adresi :Ankara İl, Akyurt İlçe, 340 Ada, 6 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 523,00 m2
Arsa Payı : 24/523
İmar Durumu : Dosyadadır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyadadır.
1. Satış Günü : 31/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/44 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR