ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805235
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : KONUKLU MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
Dosya No
:
2017/173 talimat
Muhammen Bedeli
:
95000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ŞANLIURFA1. İCRA DAİRESİ

2017/173 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, 132 Ada, 26 Parsel, Konuklu Mahalle/Köy, Kat:1, 2 Bağımsız Bölüm Nolu taşınmaz. Kuzeyinde 250 m mesafede Şanlıurfa - Kısas karayolu, güneydoğusunda 50 m mesafede Konuklu İmam Hatip Ortaokulu, doğusunda 250 m mesafede beldenin eski yerleşim evleri, batısında 1600 m mesafede Akçakale çevreyolu bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahalde çevresinde 3-5 katlı binalar, boş arsalar ve inşaatlar mevcuttur. Dairenin bulunduğu bina zemin+2 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır. Binanın her katında tek daire bulunmaktadır. Söz konusu daire, binanın 1. katında doğu-kuzey cephelidir. Daire 2 oda, 1 salon, antre, tuvalet, mutfak, banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yer döşemeleri seramik kaplamalı, duvarlar sedef boyalı, tavan plastik boyalı, kartnopiyerli, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Banyo ve tuvalet tavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak, merer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire çelik dış kapılıdır. Daire 110 m2 alanlı, soba vb ısıtmalıdır.
Adresi : 5104. Sokak Bina No:7 Hoca Apt. 1. Kat, 2 Nolu Daire Haliliye / Şanlıurfa
Yüzölçümü : 325,00 m2
Arsa Payı : 132/663
İmar Durumu : İmar planı dahilinde, bitişik nizam 3 kat imarlı.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/173 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR