DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804417
Şehir : Aydın / Didim
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/113 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.07.2018 10:30
Satış Yeri
:
İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2018/113 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bir borçtan dolayı satışına karar verilen gayrimenkullerin satış ilanı ilgililerin adreslerine gönderilmiş olup, adreslerde tebliğ yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler içinde iş bu satış ilanı İlanen Tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Taşınmaz Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 132 Ada, 5 Parsel, Didim Mahalle, Köycivarı Mevkii, Bodrum kat 1 nolu mesken;Bina betonarme karkas yapı olup, takriben 25 yıllıktır.Tapu dairesindeki kat irtifakına esas mimari projeleri incelenmiştir. Bodrum katta bulunmakta olup, 1 salon, 1 mutfak, 2 oda, 1 hol, 1 WC ve 1 banyo WC den oluşmaktadır.Takriben toplam 85 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Ayrıca 10 m2 büyüklüğünde 1 adet balkon bulunmaktadır. Belediye'de yapılan sözlü araştırmaya göre, taşınmazın Yapı Kullanm İzin Belgesinin bulunduğu belirlenmştir. Pencere doğramaları PVC olup, iç kapılar Amerikan Panel kapıdır. Mesken kapısı Çelik kapıdır.
Çevresel Özellikler: Cumhuriyet Mahallesi sınırlarında yer almaktadır. Bölge Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, ulaşım hizmetlerinden Cumhuriyet Cd. vasıtası ile yararlanmaktadır. Bölge genelde yerli vatandaşların tercih ettiği bir bölgedir. Akbük Cumhuriyet Caddesine 200 m, İnönü Bulvarına 500 m mesafededir. Şehir merkezine 1000 m, Altınkum'a ise takriben 4000 m mesafededir
Adresi : Cumhuriyet Mh. 1047 Sok. No:30, Gül Apt. Bodrum Kat D:1 DİDİM
Yüzölçümü : 278 m2 Arsa Payı : 3/18KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Uygulama imar planında A-3 katlı konut alanıdır
Kıymeti : 160.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 02/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/113 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR