KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00797342
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AŞAĞIPINARBAŞI MAH. / BOSNA
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 03.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/906 Esas
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.06.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
05.07.2018 14:20
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Adliye Mezat Salonu / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/906 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Aşağı Pınarbaşı Mahallesi, 29 Cilt, 2857 Sayfa, 16026 Ada, 3 parsel numaralı, 7.585,84 m2 yüzölçümlû, 3 er katlı 5 bloklu Kargir apartman ve arsası vasıflı ana taşınmazda, 2 Blok, 2. kat 12 Bağımsız bölüm numaralı, 1/60 arsa payh mesken vasıflı taşınmaz olup, TAM hisse olarak kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz kat mülkiyeti tapuludur.
Taşınmazında içerisinde bulunduğu ana taşınmaz, konum olarak Miraç, Hızır, Hicran ve Hamiyet sokaklara cepheli konumdadır. Taşınmaz üzerinde 5 adet 3'er katlı blok apartmanlar vardır. Parselin çevresi duvar ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmaz Batı-Kuzey-Doğu cephe konumlu olup, Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, yerleşim yerlerine yakın, sanayi bölgelerine, YHT ganna, oto gara ve şehir merkezine uzak konumdadır.Taşınmazın yakın çevresinde 1.1 km kuzeyinde yoğun iş yerleri, Özel Öğrenci Yurtları, Alışveriş ve işyerleri , güneyinde, kuzeyinde ve doğusunda yerleşim yerleri bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir.Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. taşınmaz, bulunduğu 106. Blok B Giriş bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan apartmanın 2. kat, batı-kuzey ve doğu cephelidir. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi siyah ve boyalı haldedir. Blok giriş kapısı demir doğrama, giriş zemini seramik, merdiven ve sahanliklan yerinde dökme mozaik kaplama, giriş duvarları seramik kirlilik, merdiven korkuluklan demir doğramadan yapılmıştır. Her katta 2 mesken bulunmaktadır. Kuzey ? Doğu- Batı cepheli meskenin net alanı 61,42 m2 , balkonlar dahil 65 62 m2 dir. Mesken, antre, 2 oda, salon, banyo, tuvalet, 2 balkon ve hollerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap ve vernikli, pencereleri PVC ısıcamhdır. Islak alanlar seramik, diğer alanlar vemikli ahşap parke kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyo, tuvalet ve lavabo yarıya kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahın altında ve üstünde mutfak dolaptan, arasmda seramik kaplama bulunmaktadır. Balkon, Pvc doğrama ile kapatılmıştir. Soba ile ısınma sağlanmaktachr. Elektrik, su ve doğalgaz tesisat bulunmaktadır. Taşınmaz kuzey-doğu- batı cephe komunlu olup net kullanım alanı 61,42 m2, balkonlar dahil 65,62 m2 dir.
Adresi : Bosna Hersek Mahallesi, Miraç Sokak, No: 12/6 Selçuklu/Konya adresindedir.
Yüzölçümü : 7.585,84 m2 Arsa Payı : 1/60
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Aşağı Pınarbaşı Mahallesi, 16026 Ada, 3 parselin imar durumu ile ilgili olarak dosyasında belge bulumnayıp resmi internet sitesinden edindiğimiz bilgiye göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planmda 3 kat aynk blok mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz imar parselidir.
Kıymeti : 130.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydından görülebilir.
1. Satış Günü : 07/06/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 05/07/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Adliye Mezat Salonu / Konya - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/906 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR