KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00796546
Şehir : Konya / Kulu
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KULU
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ KULU 30.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/56 Esas
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
KULU CAMİKEBİR MAHALLESİ KUTBETTİN GÜNDÜZ CAD NO:12 ADRESİNDEKİ KULU KÜTÜPHANESİ SALONUNDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KULU İCRA DAİRESİ
2018/56 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Kulu İlçe, 49 Ada, 8 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz kat mülkiyetine göre B Blok 2 kat, 3 nolu bağımsız bölüm sayılı dairedir. Taşınmaz Zemin+4 katlı 3 bloğun B Bloğu olup, zemin katında dükkanlar üst katında her katta 2 bağımsız bölüm olmak üzere 8 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ana taşınmaz giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir.Merdiven boşluğu tabanlar ile iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdiven boşluğu duvarları ile tavanlar sıva ve boyalıdır. Merdiven korkuluğu alüminyum doğramadan imaldır. Bina çatı kaplaması kiremit kaplamadır. Bina 1 adet 5 kişilik insan asansörü bulunmaktadır. Bina merkezi sistem ile ısınmaktadır. Mesken 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo+tuvaletten ibarettir. Yaklaşık brüt 125,00 m2, net 110,00 m2 alanlıdır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş holünde vestiyer bulunmaktadır. Oda iç kapılarında amerikan panel kapı kullanılmıştır. Oda tabanları laminat parke, hol ve ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Oda tavan ve duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyo+tuvalet ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgahı bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Mesken içerisinde kalorifer tesisatı döşeli olup, merkezi sistem ile ısınmaktadır. Mesken güney ve doğu olmak üzere iki cephelidir. Taşınmaz 2+1 olup kat mülkiyetlidir.
Adresi : Yeni Mah. 138613 Sk. Kat:2 No:1/3 Kulu
Yüzölçümü : 110,00 m2
Arsa Payı : 10/423
İmar Durumu : İmar Planı İçinde
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 28/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KULU CAMİKEBİR MAHALLESİ KUTBETTİN GÜNDÜZ CAD NO:12 ADRESİNDEKİ KULU KÜTÜPHANESİ SALONUNDA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/56 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR