SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 2+1 daire

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787708
Şehir : Sakarya / Serdivan
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/29518 ESAS
Muhammen Bedeli
:
99106 TL
Birinci Satış Günü
:
06.06.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.07.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ

2017/29518 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TaşınmazınÖzellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, -- Ada, 17564 Parsel, SERDİVAN Mahalle/Köy,
1 Nolu Bağımsız Bölüm Daire Serdivan ilçesi Serdivan mh. 217.sk ile Emre sokağın kesiştiği köşedeki parselde bulunmaktadır. İki adet oda bir salon ve banyodan oluşmaktadır.Holün döşemesi seramik kaplı duvarları alçı üzerine plastik boyalı ve tavanı da tavan boyası ile boyalıdır.Bu holün yanında ise banyo vardır.Banyonun döşemesi seramik kaplı duvarları seramik kaplı,duşakabin mevcut ve tavanı da boyalıdır.Odaların ve salonun döşemeleri laminat parke, duvarları alçı üzerine plastik boyalıdır.Mutfak döşemesi de seramik, duvarları ve tavanı boyalı, mutfak tezgahı mevcut tezgah altı ve üstü dolapları montajlıdır.Bir adet balkon vardır, seramik kaplı parapetleri kiremit tuğla ile örtülü üzeri beyaz mermerden harpuşla kaplıdır.İç kapılar ahşap, dış kapısı çelik ve pencere doğramaları da PVC esaslı malzemeden yapılmıştır.Bina eğimli bir arazide bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 64,43 m2
Arsa Payı : 55/4071
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 99.106,11 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/06/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 02/07/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/29518 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR