ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00758608
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 2+1
: 76
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 24.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11195 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
75000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
24.05.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/11195 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 717 Ada, 20 Parsel, Tandoğan Mahalle, Bodrum Kat No:3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlua isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:TandoğanMahallesi, Abone Sokak, ElifApartmanı No:8/3 Sincan/Ankara şeklindedir. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır.Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yaşar Kemal Caddesi taşınmazın yaklaşık 230 m. kadar doğusundan, Siyah LaleSokak ise yaklaşık 40 m. kadar kuzeyinden geçmektedir.Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın yaklaşık 4,50 km. kadar güney doğusunda bulunmaktadır. Yakın civarında camii, okul, alış veriş mekanları parklar ve yeşil alanlar bulunmaktadır.Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Binabetonarme tarzda,bodrum, zemin, 2 normal ve çatı katlıolarak,ayrık nizamdainşa edilmiştir.Toplamda 12dairedenibarettir. Dairelerden biri çatı aralıdır. Binanın dış ön cepheleri yalı baskı sistemi ile kaplıdır. Diğer cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Söve süslemeleri de vardır. Mantolamasıyapılmıştır. Binanın giriş kapısıprofildoğramalıdır. İç kısmında ahşap rüzgarlık kapısı da vardır. Merdivenleri mermerile kaplıdır. Merdiven sahanlığı duvarlarıyaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar mermer ile kaplıolup üzeri plastik badanalıdır.Merdiven korkulukları profil korkulukludur. Doğalgazlıdır.Bahçesi düzenlidir.Etrafı yeşil panel çitli, betonarme duvar ile çevrilidir. Daire mimari, bodrumkatta bulunan ve doğucepheli olan dairedir. banyoya dönüştürülmüştür. Ayrıca proje harici küçük bir balkon yapılmıştır. Bu balkon plastik doğrama ile kapatılmıştır. Böylelikle depo eklentili daire mevcutta 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet,antre ve balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.İç kapıları amerikan panelkapıdır. Pencere doğramaları da korkuluklu plastikdoğramalıdır. Islak zeminleri seramikile kaplıdır. Diğer zeminleri ise laminant parkeile kaplıdır. Mutfak, tuvalet ve banyo duvarları tavanakadar fayanslıdır. Diğer duvarları ise, alçılı, kartonpiyerli,plastik badanalıdır. Mutfağında mermer tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Banyosunda duşakabin ve banyo dolabı bulunmaktadır. Doğalgazlı ve kombilidir.Taşınmazın mesken kısmı brüt yaklaşık 48,19m² depo kısmı ise brüt yaklaşık 28,37 m² alanlıdır. Böylelikle toplam brüt alanı yaklaşık 76,56 m² yi bulmaktadır. Taşınmazın mesken kısmı NET yaklaşık 39,83m² depo kısmı ise NET yaklaşık 25,03 m² alanlıdır. Böylelikle toplam net alanı yaklaşık 64,86 m² yi bulmaktadır.
Yüzölçümü : 934,00 m²
Arsa Payı : 70/934
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/04/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 24/05/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11195 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR