İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00756749
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / ONDOKUZMAYIS
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 22.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/138 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
700000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ

2016/138 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 3121 Ada, 9 Parsel, KOZYATAĞI Mahalle/Köy, Merdivenköy Bostancı Yolu Mevkii Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Borçluna adına tam hisseli kayıtlı iken müdürlüğümüz talimat dosyasının esas icra müdürlüğünün dosyasındaki hacizle üçüncü şahıs Alper Kayar'a satılan ve müdürlüğümüz dosyasından talimatla satışa çıkarılan gayrimenkul mahallen;İstanbul ili Kadıköy ilçesi, 19 Mayıs Mahallesi, Şemsettin Günaltay Caddesi, Sultan Sokağı üzerinde köşe başında kain 3121 ada, 9 parsel sayılı 945,92m2 miktarlı arsa kurulmuş olan 2 sokak kapı nolu Sultan Apartmanı isimli kat mülkiyetli bahçeli betonarme kargir apartmanda zemin katta 20/300 arsa paylı 6 nolu bağımsız bölümdeki daire vasıflı taşınmazdır.6 nolu taşınmazın bulunduğu anataşınmazın özellikleri; Bodrum+3 normal kattan ibaret 5 katlı, ayrık nizamda bahçeli betonarme kargir apartman olup dış cephesi mineral sıvalı, üzeri ahşap oturtma çatı üstü kiremit kaplı olup binaya sultan sokağı üzerinden girişli olup zeminkattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlararası mozaik basamaklı ve demir korkuluklu merdivenleri vardır. Bına kısmen bodrum, kısmen de zemin kattan sonra 1,20 metre kadar çıkmalı olup bodrum katta kapıcı dairesi ve dükkanlar, diğer katlarda üçer daire var olup binada elektrik, su ve doğalgaz girişi tesisatı mevcuttur.Satışa çıkarılan 6 nolu bağımsız bölüm özellikleri; dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo, salon ve iki oda olup 80m2'dir. Giriş holü, mutfak ve koridor zeminleri seramik, duvarları boyalı , mutfak duvarları fayans kaplı olup mutfak yeri depo olarak kullanılmakta ve koridor içinde mermer tezgahlı ve dolapları olan açık mutfak vardır, salon zemini ahşap parke, odaların zeminleri pvc kaplı olup duvarları boyalıdır, banyo zemini seramik, duvarları fayans kaplı olup duşakabin, klozet ve lavabo mevcut olup, daire kapıları üzeri boyalı ahşap , pencereleri pvc ve bir odanın demir doğramalıdır.Daire Şemsettin Günaltay caddesi ile sultan sokağına cepheli olup elektrik,su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı olup ve işyeri olarak kullanılmaktadır.
Adresi : 19 Mayıs Mahallesi, Şemsettin Günaltay Caddesi, Sultan Sokak No:2 Sultan Apartmanı Kadıköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 20/300
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Kadıköy belediyesinin 30/03/2016 tarih ve 3938 sayılı yazısına göre; Kadıköy ilçesi 19 Mayıs mahallesi,3121 ada, 9 parsel sayılı yer 11/05/2006 t.t'li, 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planına ve plan notu tadilatlarına göre; max Taks:0,35, maxKaks:2,07, H:Serbest yapılanma şartlarında, ayrık nizam ticaret+konut alanında, kısmen band ve pasif yeşil alanında, kısmen de yolda kalmakta olup, 16/02/2016 t.t.'li 1/5000 ölçekli nazım imar planı notu değişikliği ile Hmax:15 kat sınırı getirilmiştir.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/04/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 28/05/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR