ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00747753
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PLEVNE MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 2+1
: 61
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yakıt Tipi : Doğalgaz
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5854 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
42500 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.04.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/5854 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, Plevne Mah., 236 Ada, 26 Parsel, Zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm taşınmazın borçluya isabet eden 1/4 hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi: Plevne Mahallesi, Yazı Caddesi, Sevtap Apartmanı, No: 47/1 Sincan/Ankara şeklindedir.Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Tren Yolu taşınmazın yaklaşık 50 m. kadar güneyinden, 200 m. kadar doğusundanSelvi Sokak, 300 m. kadar doğusundan Pazar Sokak, 190 m. kadarkuzeyinden de Bosna Caddesi geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi ise taşınmazın 2,00 km. kadar güneyindedir. Yakın civarında okul, camii, alışveriş merkezleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır. Cephe aldığı caddenin yol kaplaması asfalttır.Bina, betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak, ayrık ikiz (ikili blok)nizamdainşa edilmiştir. Toplamda 9 daire ve 2 dükkandan ibarettir. Binanın dış cepheleri renkli hazır sıva ile sıvalıdır. Alt kısımları taş ile kaplıdır. Binanın giriş kapısı profil doğramadandır. Merdivenleri mozaik ile kaplıdır. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 0,80 m. yüksekliğe kadar mozaik sıvalı olup, üzeri plastik badanalıdır. Sahanlık pencereleri ahşap doğramalıdır. Merdiven korkulukları profil korkulukludur. Doğalgazlı ve yangın merdivenlidir. Bahçesikısmen düzenlidir. Etrafı betonarme duvar ile çevrilidir. Daire mimari zemin katta bulunan, kuzey ve doğu cepheli olan dairedir.Daire fiili durumu itibari ile 2oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre vebalkondan oluşmaktadır. Balkonu korkulukludur. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları ahşap kapıdır. Pencereleri korkuluklu plastik doğramalıdır. Islak zeminleri seramik, diğer zeminleri iselaminant parke ile kaplıdır. Tuvalet duvarları yarıya kadar, banyoduvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları,plastik badanalıdır. Banyosunda duşa kabin vardır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır.Doğalgazlı ve kombilidir. Brüt alanı yaklaşık 68,00 m² dir. Kömürlük eklentisi ise net 3,43 m² dir. Net alanı ise yaklaşık 61,00 m² dir.
Yüzölçümü : 393,00 m²
Arsa Payı : 34/393
İmar Durumu : Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 42.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5854 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR