ÇORUM 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00746893
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
: 66
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Kat Kaloriferi
Konut Şekli : Daire
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 03.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/139 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2018 10:00
Satış Yeri
:
Çorum Adliyesi Mezat Salonu, Adliye Hizmet Binası giriş kat, Fatih Cad. Merkez/Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ÇORUM 4. İCRA DAİRESİ

2017/139 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Taşınmaz tapuda; Çorum İli, Merkez İlçesi, Gülabibey Mahallesi, Cilt:123, Sayfa:12099, Ada:1079, Parsel:6 da kayıtlı 325,00 m2. yüzölçümünde arsa niteliğindeki ana taşınmazda bodrum kat 1 nolu bağımsız bölümünde mesken olarak kayıtlıdır. Dosyada bulunan Çorum Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14/08/2017 tarihli yazısı ve eklerinde belirtildiği üzere (A-5) 5 Katlı Konut alanında yer almakta olup Parsel kuzey yönünden 12 m lik yola ve güney yönünden ise 6 m lik imar yoluna cephelidir. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bina betonarme kargas yapı tarzında, ayrık nizam, Bodrum Kat+ Zemin Kat + 4 Normal kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır. Çorum Belediyesinde yapılan araştırmada 2008 yılında inşa edildiği anlaşılmıştır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramalı, merdiven korkulukları demir doğramalı üzeri yağlı boya ile boyalıdır.Merdiven basamakları mermer, sahanlık zeminleri seramik kaplamalı merdiven hattı yan duvarları yağlı boya ile boyalıdır. Bina dış cepheleri mantolamalı ve akrilik boyalıdır. Binada asansör mevcut olup ısınması kalorifer (Müstakil Kombi) ile sağlanmaktadır. Ahşap çatısı M.T kiremit örtülüdür. Hâlihazırda mesken olarak kullanılan daire salon, mutfak,2 oda, hol, wc-lavabo ve banyo mahallerinden oluşmaktadır. Çorum Belediyesinden alınan bilgiler ve Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre bürüt 66,00m² kullanım alanına sahiptir. Daire doğu, kuzey ve batı cephelidir. Isınması kalorifer (Müstakil Kombi) sistemiyle sağlanmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminanat parke döşeme, mutfak ve hol zeminleri seramik döşeme kaplamalı, duvarları ve tavanları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfağında granit mermer tabliyeli tezgâh, altında ve üstünde suntalemden yapılı mutfak dolapları bulunmaktadır. Mutfağında doğalgaz tesisatı mevcuttur. Banyo ve tuvalet zeminleri seramik döşeme, duvarları seramik kaplı, tavanlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyoda duşa kabin yoktur. Daire giriş kapısı, iç mekân kapıları ve pencereleri ahşap doğramalıdır.
Adresi : Gülabibey Mah. Kafkas Evler 14. Sk. No:20/1 Merkez / ÇORUM
Yüzölçümü : 66 m2
Arsa Payı : 6/84
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 katlı konut alanındadır. İmar planı dosyamızda mevcuttur.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 29/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çorum Adliyesi Mezat Salonu, Adliye Hizmet Binası giriş kat, Fatih Cad. Merkez/Çorum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/139 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR