SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00744117
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / HALİTPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA MANŞET 02.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/320 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
75000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.04.2018 10:30
Satış Yeri
:
Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI İCRA DAİRESİ
2016/320 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 107 Ada, 3 Parsel, Halitpaşa Mahalle, Köyiçi Mevkii, 1.kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken, Betonarme olarak yapılan bina 3 katı tamamlanmış, içi dışı sıvalı ve boyalıdır.1.kat 2 nolu bağımsız bölüm dairenin dış kapı ve pencere doğramaları pimapen doğrama olup, iç kapılar ahşap doğramadan imal edilmiştir.Mesken 2 oda,1 salon, mutfak,banyo ve wc den oluşmaktadır.Katı yakıt ile ısıtılmaktadır. Elektrik suyu mevcuttur. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yola bakan cephede bir balkon mevcuttur.Bina yaklaşık 20-25 yıl önce yapılmıştır.Bina Halitpaşa mahallesine giriş yolu olan cadde üzerindedir. Karşısında zeytinlerin bulunduğu tarla bulunmakta,yine bu yol üzerinde Sağlık Ocağı, İlk Öğretim Okulu ve Jandarma Merkezinin olduğu binalar bulunmaktadır.
Adresi : Halitpaşa Mah. Köyiçi Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : Ana taşınmaz 347,37 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : İmar planı içinde bitişik nizam 3 kata imarlıdır.
Kıymeti : 75.000,00 .-TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 26/03/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/320 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veyaelektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmüilan olunur. 25/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR