ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00727379
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
: 60
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HABER VAKTİM 28.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/19728 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
İlk İhale Tarihi
:
06.02.2018 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
06.03.2018 11:00
İhale Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2017/19728 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Ankara İli, Mamak İlçesi, 36704 Ada, 3 Parsel, Durali Alıç Mahallesi, zemin kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz, 648,54 m2 yüzölçümlü, beton apartman niteliğindeki ana taşınmazda 27/709 arsa paylı, zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm nolu mesken, 60 m2 yüzölçümlü, 27/709 arsa payı, Durali Alıç Mah. 949 Sok. BaşkentEce Murat Apt.Zemin Kat Dış Kapı No : 6 zemin kat İç Kapı No :1Mamak / ANKARA adreslibina 941. sok. ile 949 sokağın köşesinde yer almaktadır, bina , 1 bodrum kat+zemin kat+3 normal katlıdır, binanın normal katlarında 3'er adet olmak üzere toplam12 mesken nitelikli bağımsız bölüm, 1. bodrum katında 1 adet dükkan ve yanı açık garaj mevcuttur. Taşınmaz cepheleri akrilikboyalıdır.Binanın giriş kapısı demir ve rüzgarlığıahşap doğramadır, binanın sahanlıkları ve merdivenbasamakları mermer kaplı olup, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer üstü alçı sıva ve plastik boyalıdır, belediyenintüm hizmetlerinden yararlanmaktadır, daireninözellikleri :bağımsız bölüm binanın zemin katında yan ve arka olmak üzere 2 cephelidir, daire : antre, koridor,salon, 2 oda, mutfak banyo ve WC'den oluşmaktadır, salondan bahçeyeçıkış kapısı bulunmaktadır.Bağımsız bölümün giriş kapısıçelikkapı,iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri ısı camlı ahşap doğramalı ve parmaklı demir korumalıdır,antre, koridor, zemini seramik kaplıolup, antrede sabit dolap mevcuttur, salon ve odaların zemini laminant parke, duvarları alçı sıva üzere, saten boya olup, tavan köşeleri kartonpiyerlidir.Mutfak, zemin döşemesi ve duvarlarıtavana kadar seramik kaplı olup, içerisindemermerit mutfak tezgahı ve mermerit eviyesi, tezgah altında ve üstündeprofil kapak mutfak dolapları bulunmaktadır,banyo zemin döşemesi ve duvarlarıseramik kaplı olup, içinde seramik lavabo ve duş kabini, duş bataryası mevcuttur.WC zemini ve duvarları tavana kadar seramik yapılı olup,tuvalet taşı ve seramik lavabo mevcuttur, ısınma sistemi kombi cihazlı kat kaloriferlidir.
Adresi : Durali Alıç Mah. 949 Sok. BaşkentEce Murat Apt.Zemin Kat Dış Kapı No : 6 zemin kat iç kapı :1Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : 27/709
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası (ş) bendi Uyarınca " 2499 sayılı SermayePiyasasıKanunun38/A bendi tanımlanankonutfinansmanı amacıyla teminatgösterilenveya ipotek konulantaşınmazın3. Kişilereihale Olunması halinde KDV'den muaftır. KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası (r) bendi Uyarınca alacaklı bankaya ihale olunması halinde alacağa mahsuben satışta alacaklı banka KDV ve Damga Resmi Bedelindenmuaftır.
Kaydındaki Şerhler :Gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir, 24/10/2008 yönetim planımevcuttur.)
1. Satış Günü : 06/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19728 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR