BAKIRKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00695062
Şehir : İstanbul / Güngören
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 08.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/108 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2018 09:50
İkinci Satış Günü
:
15.02.2018 09:50
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAKIRKÖY
(SULH HUKUK MAHKEMELERİ) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/108 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :İstanbul İli, Güngören İlçesi, Güngören Mah., Kartaltepe Mevkii, 3324 Parsel Sayılı 219,00 m2 Yüzölçümlü Arsa Nitelikli Ana Taşınmazda 40/510 Arsa Paylı 2. Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur
Özellikleri : Satışa ilişkin dosyada mevcut 18/04/2017 tarihli bilirkişi raporuna göre "Söz konusu taşınmaz tapu kayıtlarından İstanbul İli, Güngören İlçesi, Kartaltepe Mah. 3324 parsel sayıda kayıtlı ve Güngören İlçesi, Mareşal Çakmak Mah. İnönü Cad. No.153 adresinde bulunan ana taşınmazın 2. Kat 6 kapı nolu dairesidir.Bahse konu 2. Kat 6 kapı nolu daire 90 m2 alanlı ve 2 oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon kısımlarını ihtiva ettiği, daire giriş kapısı çelik kapılı, iç mekan kapıları ahşap doğramalı, pencereler pvc plastik doğramalı, salon ve odalarda zemin marley kaplı, mutfakta tezgah ve dolapları oldukça bakımsız ve metruk halde, banyo ve tuvalette sıhhi tesisat ve armatürleri mevcut ve bakımsız halde olduğu,doğal gaz tesisatının daire kapısına kadar tesis edilmiş görülmekte olup, dairenin esaslı bir tadilata ihtiyaç olduğu tespit edilmiştir. Ana taşınmazın bodrum kat + zemin kat + 5 normal kattan havi betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olduğu, demir doğrama kapı girişli, sahanlıklar karo mozaik kaplı, hazır basamak merdivenli, zemin katta dükkan, normal katlarda 2’şer daireli ve mesken olarak kullanıldığı, bulunduğu yer itibariyle de yoğun iskan bölgesinde olup,İnönü Caddesi üzerinde, Aygaz Mevkiine, Posta Caddesine, Güngören Belediyesine, Bankalara, otobüs ve minibüs duraklarınayakın mesafede, çevre yolları ve diğer semtlere yakınlığı nedeniyle de ulaşım kolaylığı vardır. Belediye hizmetlerinden ( yol, su, elektrik, doğal gaz,kanal gibi,) azami derecede istifade eder durumdadır."denilmektedir.
İmar Durumu : GüngörenBelediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 22.06.2015 tarih ve 6242 sayılı yazısında; “Güngören İlçesi, 17 pafta, 3324 parsel sayılı yerin; 18.02.2005 t.t. 1/1000 ölçekli Güngören Revizyon İmar Planında Yol Boyu Ticaret alanında kalmaktadır. Ön bahçe mesafesi Min:3m. teşekkül istikameti, yan bahçe mesafesi 0m. arka bahçe mesafesi plan notu: H:13,50. (4 Kat) irtifada Bitişik nizam yapılanma şartlarına haizdir.” Denilmektedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim planı 11/08/1977
Eklenti: 2235020 Sistem Ek 3 Kömürlük
1. Satış Günü : 16/01/2018 günü 09:50 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 15/02/2018 günü 09:50 - 10:00 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içersin de ihaleden kaynaklanan D.V.,KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ileteslim ve tahliye masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi,tapu satımharcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti hissedarlara ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/108 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR