KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00656190
Şehir : Karabük / Merkez
Semt-Mahalle : 100.YIL MAH. / 100.YIL
: 83
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/59 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2017 11:00
Satış Yeri
:
KARABÜK ADLİYESİ YEMEKHANESİ-MERKEZ/KARABÜK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARABÜK
İCRA DAİRESİ
2017/59 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu bilgilerine göre; Karabük Merkez, 100.yıl Mahallesi, Kıraç mevkii, 808 ada/8 parselde kayıtlı, 2086 m² arsa üzerinde bulunan, kat mülkiyetli, üç blok beşer katlı kargir apartmandaki, 10/265 arsa payına sahip, C Blok 3. kat 8 bağımsız bölüm numaralı, meskendir. Hissesinin tamamı Arif Erganlı adına kayıtlıdır.
Taşınmazın bulunduğu parsel 03.06.2015 tasdik tarihli imar planına göre; 0,40 TAKS ve 1,60 KAKS koşullarında blok nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Yerinde yapılan incelemeye göre; Taşınmazın adresi, Karabük Merkez, 100. Yıl Mahallesi, 1026. Sokak, Emel Sitesi, C Blok No:2/8 olup UAVT adres kodu: 2961718455dir. Taşınmazın bulunduğu bölgede altyapı ve belediye hizmetleri sağlanmıştır. Üniversitenin kurulması ve giderek büyümesine paralel olarak, şehrin hızla gelişmekte olan bir bölgesinde yer almaktadır. Hemen önündeki caddeden minibüs ve otobüs ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Konu taşınmaz bölgenin ana arterlerinden olan 1002 ve 1003 Caddeleri üzerinde ve Kastamonu bölünmüş yoluna yakın mesafede konumlanmıştır. Yakın mesafede; Karabük Üniversitesi Merkez Kampüsü, Jandarma Alay Komutanlığı, okullar, olimpik yüzme havuzu, halı saha, marketler, kafeler, restoranlar, pazaryeri, yurtlar, pansiyonlar vb. sosyal imkanlar bulunmakta olup Üniversiteye yakınlığı sebebiyle daha ziyade üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bir muhittir.
Konu taşınmaz 3 bloktan oluşan site içerisinde yer almaktadır. Betonarme karkas olarak yapılmış bina, ayrık nizam olup, Bodrum kat + Zemin kat + 3 Normal katlıdır ve her katta ikişer daire bulunmaktadır. Bodrum katta bağımsız bölümlere ait ardiye/kömürlükler ve bir ticari dükkan (çiğköfteci) yer almaktadır. Binanın dış cephesine ısı yalıtımı (EPS mantolama) uygulaması yapılmıştır. Asansör bulunmamaktadır. Binanın ana merdivenleri ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik mermer şap, duvarlar ise boyalıdır. Ana giriş kapısı demir doğramadır. Site içi yollar parke taş kaplama olup açık otopark imkanı mevcuttur.
Kıymet takdirine esas 8 bağımsız bölüm numaralı mesken, 2 oda, 1 salon, banyo, tuvalet ve mutfaktan müteşekkil olup 83 m2 net kullanım alanına sahiptir. Dairenin cepheleri kuzeybatı-kuzeydoğu-güneydoğu yönlerinedir. Giriş kapısı çelik kapı, tüm iç kapılar eski tip yağlı boyalı ahşap, pencereler ise PVC doğramadır. Salon ve odaların zeminleri marley kaplama, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini marley kaplama, duvarlar kısmen fayans kaplama kısmen sıva üzeri boyalıdır. Eski tip ahşap mutfak dolapları ve fayans kaplama mutfak tezgahı bulunmaktadır. Islak hacim (banyo ve tuvalet) zeminleri ve duvarları eski tip seramik kaplamadır. Banyoda alafranga tuvalet (klozet) bulunmakta, duş teknesi ve duş kabini bulunmamaktadır. Mutfak ve oturma odasına açılan 1 adet balkon bulunmakta olup herhangi bir malzeme ile kapatılmamıştır. Isıtma sistemi olarak bireysel (münferit) sistem doğalgaz kombi kullanılmaktadır. Taşınmaz, meskun haldedir.
Karabük Belediyesi İmar Müdürlüğü Arşivi?nde yapılan dosya incelemesine göre; Söz konusu parseldeki binanın inşasına S.S Emel Konut Yapı Kooperatifi adına 06.05.1994 tarih ve 1994/53-54 sayılı Yapı Ruhsatına istinaden başlanılmış, 30.05.1995 tarih ve 188/4 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi (İskan) alınmıştır. III. Sınıf B grubu yapı sınıfına girmektedir. Taşınmazın yapım yılı ve mevcut durumu göz önüne alındığında yıpranma payı %22 seviyesindedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/10/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/11/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KARABÜK ADLİYESİ YEMEKHANESİ-MERKEZ/KARABÜK -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/08/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR