KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 195 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00747391
Şehir : Hatay / Kırıkhan
Oda Sayısı : 4+1
: 195
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/813 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
26.04.2018 15:30
Satış Yeri
:
KIRIKHAN DENETİM SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ YENİ MAHALLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI KIRIKHAN - HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KIRIKHAN

İCRA DAİRESİ

2017/813 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli , Kırıkhan İlçesi , Merkez Mahalle , 5795 parsel , 3. kat 13 numaralı bağımsız bölüm, borçlu adına tam hisselidir. Taşınmaz Atatürk caddesi Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Kırıkhan Müftülüğünün karşı tarafında Ulucami civarında ana cadde üzerindedir. Parsel üzerinde bulunan bina zemin +5 kat her katta iki daire ve 5. katta 3 dairesi ve çatı bağlantılı dubleks konutlar bulunan binanın üçüncü katında , güney / doğu cephesinde yer almakta ve konut olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz 3. kattadır. Daire giriş kapısı çeliktir. Daire içerisindeki iç kapılar ahşaptan yapılmış ve pencereler pwc kaplamadır. Taşınmaz 4 oda 1 salon + mutfak , banyo ve wc den oluşmaktadır. Yerler fayans kaplamadır.Salonun duvarları sedef boya ile boyanmış diğer odalar plastik boya ile boyanmıştır. Tavan kısımları kartonpiyer spot ışıklandırma ile yapılmıştır. Güvenlik alarmı vardır. Isınma kalorifer ile sağlanmaktadır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplamadır. Elektrik ve su abonelikleri vardır. Oturum alanı 195 m2 olup , daire 3-5 yaş aralığındadır. % 6 yıpranma söz konusudur.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir. Taşınmaz üzerinde garanti bankasının ipoteği mevcut olup , ipotek sahibi satış gününe kadar ipotek miktarı altında satışa muvafakat etmezse ihale 136.344.38 TL bedel ile başlatılacaktır. İpotek sahibi tarafından satış gününe kadar ipotek bedeli altında satışa muvafakat edilirse taşınmazın satışı kıymetinin % 50 değeri + satış masrafları ile başlatılacaktır.

1. Satış Günü : 29/03/2018 günü 15:30 - 15:40 arası

2. Satış Günü : 26/04/2018 günü 15:30 - 15:40 arası

Satış Yeri : KIRIKHAN DENETİM SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ YENİ MAHALLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI KIRIKHAN - HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/813 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR