BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 190 m2 dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00745316
Şehir : İstanbul
: 190
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 02.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/416 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
440000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
07.06.2018 09:40
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BAKIRKÖY
18. İCRA DAİRESİ

2017/416 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın
Tapu Kaydı:İstanbul İli, Bahçelievler İlçesi, Kocasinan Mah., 1634 Ada, 2 Parsel Sayılı 569,28 m2 Yüzölçümlü Arsa Nitelikli Ana Taşınmazda 50/569 Arsa Paylı 4. Kat 17 Nolu Bağımsız Bölüm Çatı Piyesli Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.
Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 12/06/2017 tarihli bilirkişi raporuna göre "İstanbul İli,Bahçelievlerİlçesi, Kocasinan Merkez Mahallesi,Mahmutbey Cad. KayaSokakNo:17adresinde konumludur.Gayrimenkulünbulunduğu bölge konut fonksiyonlu olarak gelişme göstermiş olup civarda çok sayıda okul bulunmaktadır. Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu, Mimar Sinan İmam Hatip Okulu, Bahçelievler Ayazma Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Teknik Endüstri konu gayrimenkule yakın olanlardır. Bölgede teknik ve sosyal altyapı tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Ulaşım Mahmutbey Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.Ana gayrimenkul ikiz nizam İki bloklu/girişli betonarme binadır.Bodrum kat + Zemin kat + 4 Normal kat + Çatı piyesi katı ile toplam 7 katlı olarak inşa edilmiştir. 17 Kapı nolu girişinde katlarda birer daire, 15 Kapı nolu girişinde katlarda ikişer daire olmak üzere toplam 17 bağımsız bölüm tapuya tescil edilmiştir. Konu taşınmaz 17 kapı nolu girişte bulunmakta olup blok girişi bodrum kattan yapılmıştır. Dış cephesi boyalı, bina giriş kapısı ferforje demir doğramadan imal edilmiş olup, sahanlıklarvemerdiven granitkaplıdır. Kuzey-güney cephelidir. Asansör vardır.Bina 11 yaşındadır. Yapı Denetim Kanunu kapsamında inşa edilmiştir.Değerleme konusu bağımsız bölüm ana gayrimenkulün 4.normal katında ve çatı piyesi katında konumlu dubleks dairedir. Bina girişi bodrum kattan yapılmış olduğundan mahallinde 5.kat olarak algılanmaktadır.Onanlı projede katta tek dubleks daire vardır. Mahallinde ise katta müstakil 6 ve 7 iç kapı nolu 2 ayrı dubleks daire düzenlenmiştir.6 iç kapı nolu dubleks daire 3+1 nitelikli ve toplam 88m2 alanlıdır: Normal katta 51 m2 net(süpürülebilir) alanlı ve 1 oda, salon+açık mutfak ve ebeveyn banyo mahallerinden ibarettir. Çatı piyesi katında yaklaşık 37 m2 alanda 2 oda, banyo ve teras mahallidir. Daire giriş kapıları çelik, doğramalar pvc esaslı, iç kapılar american kapıdır. Salon ve odalarda zeminler laminant, ıslak hacimlerde karo seramiktir. Isınma kombidir. Ebeveyn banyoda seramik üstü duşakabin,üst kat banyoda kabinli duş teknesi, lavabo ve klozet mevcuttur. Mutfak dolapları mdf-lam tezgah granittir. Ana gayrimenkule ait 3341600 sayılı ve 07.03.2006 onanlı Mimari Projeincelenmiştir. Taşınmaz, onanlı mimari projesine kat ve konum olarak uygundur. Ancak mahal değişikliği gözlenmiştir. Onanlı projesinde katta bir adet dubleks daire olması gerekirken mahallinde daire ortadan ikiye bölünmüş 2 adet dubleks daire yapılmış, açık çıkmalar kapalı çıkma yapılmış ve çatı piyesi katı büyütülmüştür.Taşınmaz onanlı projesine göre 4.normal katta 110 m2 ve çatı piyesi katında 16m2 olmak üzere toplam 126 m2 alanlıdır. Ancak mahallinde normal katta 110m2 ve çatı piyesinde yaklaşık 80m2 olmak üzere toplam 190m2 kapalı alan mevcuttur. Değer takdiri onanlı proje esas alınarak yapılmıştır."denilmektedir.

İmar Durumu : Bahçelievler Belediye Başkanlığı,İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 29.05.2017 tarihliyazısında;Bahçelievlerİlçesi, Kocasinan Merkez Mahallesi,1 pafta, 1634 ada 2 parsel sayılı yerin 21.06.2009 t.t. Bahçelievler Revizyon Uygulama İmar Planında İkiz Nizam (ada yapılaşmasına göre Ayrık Nizam) 5 Kat Konut Alanında kaldığıbilgisi verilmiştir.

Kıymeti : 440.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim planı 10/03/2006

1. Satış Günü : 10/05/2018 günü 09:40 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 07/06/2018 günü 09:40 - 09:50 arası

Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflarile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satımharcıve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 -İİK 'nun 151 ve 142. maddelerine göre sıraya itirazla ilgili ihale alacağa mahsuben ihalenin yapılması halinde veya satış bedelinin İİK nun 138. Maddesi cümlesinde ipotek alacaklısına ödenmesi durumunda, alakadarların satışı takip ederek İİK nun 142. Maddesine göre itirazları olanın bu hakkını 7 gün içinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri İİK nun 83,100,142,151 ve M.K. Nun 789,777. Maddelerine göre ayrıca ilan olunur.
8- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR