BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 190 m2 daire

BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860788
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 5+1
: 190
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3721 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,500 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. İCRA DAİRESİ
2018/3721 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAPU KAYDI : Bursa İli, Gürsu İlçesi, İstiklal Mahallesi, Nahiye Civarı Mevkii, 103 ada, 13 parsel sayılı ve 209,84 m2. miktarlı 3 Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasıflı taşınmazda,Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 5080/20984 arsa paylı,2.+çatı kattaki 5 no'lu Bağımsız Bölüm (Dubleks Mesken) İMAR DURUMU : Gürsu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04.04.2018 tarih ve E.6625 sayılı yazıları ile ekindeki plan örneğine göre; İstiklal Mahallesi, 103 ada, 13 parsel sayısında kayıtlı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Gürsu Revizyon İmar Planı?nda, bitişik nizam, 3 kat konut alanında kalmaktadır, denilmektedir.MAHALLİ DURUMU :Bursa İli, Gürsu İlçesi sınırları dahilinde bulunan İstiklal Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi, no: 140 adresindeki Furkan Apartmanının, 2. ve çatı katındaki 5 kapı nolu dairedir.Kazım Karabekir Caddesi ile Sebat Sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+1 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Beher katında 2 şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Halihazırda, boş durumunda olan mesken nitelikli söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (2.) katının bürüt alanı 110,00 m2. ve üst (çatı) katının 80,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 190,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 156,00 m2. dir. Dairenin giriş katı 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo, üst katı ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki antre, hol, koridor, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salonun tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kat merdiveni betonarme üzeri mermer kaplı ve kenarları demir korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin giriş ve üst katlarının beherinin 2 cephesine de bakan 1? er adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemli olan dairenin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmamaktadır.Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 3 veya 4 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Gürsu ilçe merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

Kıymeti : 275.500,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhleri

1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3721 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR