ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 185 m2 dubleks daire

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875486
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 5+1
: 185
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16209 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 11:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2017/16209 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 19 Mayıs Mahallesinde kayıtlı 30964 Ada, 14 Parselde kayıtlı 3. Kat 17 nolu bağımsız bölüm ( Mesken-çatı katlı ) giriş kapısı çelik olup, iç kapıları paneldir. Pencere doğramaları ahşap ve ısıcamlıdır. Antre 2 oda, salon, mutfak, wc 1 balkon bulunmaktadır. Antrede ahşap lambri kaplı vestiyer bulunmaktadır. Salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı , duvarları alçı üzeri mat yağlı boyalı, tavanları alçı üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Bir oda ile salon arasındaki duvar kaldırılarak salona katılmıştır. Mutfak tezgah altında ve üstünde suntalam üzeri kaplama kapaklı dolaplar bulunmakta olup, mermer tezgahlıdır. Holde çamaşır makinesi dolabı bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Merdiven altında dolap yapılmıştır. Üst katta ise hol, 3 oda, banyo , teras bulunmaktadır. Odaların zemini ahşap parke kaplı, duvarları alçı üzeri mat yağlı boyalı, tavanları alçı üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidi. Banyo zemini ve duvarları seramik yapılı, davanı alçı üzeri , plastik boyalıdır. Terasta barbekü bulunmaktadır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Açık otopark alanı bulunmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkon ve teras dahil 185 m2 dir.

Yüzölçümü : 836,00 m2 dir
Arsa Payı : 56/836
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 11:40 - 11:45 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16209 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR