ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 184 m2 dubleks daire

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862681
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AYDINLAR MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 4+1
: 184
Banyo Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/16969 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
21.11.2018 14:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2016/16969 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Dikmen Mah. 7268 ada, 28 parsel sayılı 1265,00 m² yüzölçümlü ana gayrimenkuldeki 95/1265 arsa paylı 2 kat, 10 nolu çatı aralıklı mesken nitelikli bağımsız bölümün tamamı borçlu şirket adına kaim tapuludur.Bina 1 bodrum, zemin ve 2 normal ve çatı katından oluşmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bağımsız bölüm çatı aralı meskendir. Meskenin giriş katında fiili durum itibarıyla salon, 1 oda, antre-koridor, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, 1 adet balkon vardır. Salondan çıkışlı fransız tipi balkoneti vardır. Çatı katında ise 3 oda, antre, antreye açılan mutfak nişi, banyo, ebeveyn banyosu, ve açık teras alanı vardır. Salon ve odaların zemin laminat parkedir. Antre, mutfak banyo zemini seramik kaplıdır. Salon ve odaların duvarı silikonesaslı kağıt kaplıdır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplıdır. Mutfakta akrilik tezgah ve çelik eviye tezgah altında ve üstünde balkon kapak ve gövde esaslı ahşap mutfak dolabı ile davlumbazı mevcuttur. Mutfak çıkışlı balkonu vardır çatı katı antredeki açık mutfak alanında akrilik tezgah velaminat esaslı mutfak dolabı vardır. Banyolarda hilton lavabo duş teknesi ve kabini batarya takımı ve klozeti vardır. İç kapıları mobilya tipli dolu pres kapıdır. Percere ve balkon kapısı ahşap görünümlü pvc esaslıdır. Dış kapı çeliktir. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı teras ve balkonlar hariç giriş katı 95 m2, çatı arası 89 m2 ölçülmüştür. Alt ve üst toplam alan teras ve balkonlar hariç 184 m2'dir. Balkon alanı 9 m2 ve açık teras 28 m2 alanlıdır. Mesken iki cepheli güneş görür vaziyettedir. Meskenin hali hazır durumu boştur. Son kat antre duvarları kağıt kaplamaları soyulmuş, çatı katındaki tavan çatı eğimli odaların tavanı sıva boyaları akmıştır.
Adresi : Aydınlar Mah. (Dikmen) Hürriyet Cad.No: 184/10 (İdil Aprt.) Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : Ana gayrimenkulün 1.265 m2
Arsa Payı : 95/1265
İmar Durumu : Ayrık nizamlı ve 4 kat yapı müsaadeli ve konut kullanımlı imar planlıdır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (taşınmazın büyüklüğünün 150,00 m2'den büyük olması nedeni ile KDV oranı 31/10/2018 tarihine kadar %8, bu tarihten sonraki teslimlerde yürürlükteki oran geçerli olacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Dosyada ve tapu takyidatında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, aynından doğan vergi borcu ve 1/2 tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (Bağımsız bölüm üzerinde TEB lehine 700.00,00 TL miktarlı ipotek mevcut olup, ipotek alacağı altında tutara satılmasına muvafakat beyanı vardır.) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 tl gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine kanıt oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için, fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 500,00 tl'lik artış farkı aranmasına, 500,00 tl'lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16969 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR