KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık 182 m2 Konut

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00766485
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : KARACAİBRAHİM MAH. / KIRKLARELİ
: 182
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Kırklareli İcra Dairesi
Dosya No
:
2017/119 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.04.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2018 11:00
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKLARELİ
İCRA DAİRESİ
2017/119 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Satışa konu mal tapu kaydına göre Kırklareli ili Merkez ilçesi Karacaibrahim Mah. 8 Ada 52 Parselde kain 3. Kat 15 Bağımsız Bölüm nolu 4/40 arsa paylı Çatı Arası Piyesli Konut Vasfında taşınmaz olup, bilirkişi raporuna göre taşınmaz, 2 oda salon mutfak antre banyo wc ve balkon bölümleri, çatı piyesinde ise 3 oda antre wc ve teras bölümleri mevcuttur. İç zeminleri laminat parke+ seramik ile döşeli, salon ve odaların duvarları plastik badanalıdır. Tavanlar badanalı ve kartonpiyer mevcuttur.Banyo ve tuvaletin duvarları seramik ile kaplı, Mutfakta ahşap dolaplar ve mermer tezgahı mevcuttur. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, dış pencereler plastik doğramadır.Isınma şekli doğalgazlıdır. ( kombili ) Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Konutun alanı 182,00 M2 dir.
Adresi : Kırklareli Merkez Karacaibrahim Mah. 660. Sk 8 ada 52 Parsel ( Berk Konutları )
Yüzölçümü : 182,00 m2
Arsa Payı : 4/40
İmar Durumu : İmar planı içinde konut alanında kalmaktadır. Bitişik nizam 4 katlı inşaat adası içindedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/04/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/05/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri :İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR