KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 180 m2 daire

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862514
Şehir : Kırklareli / Merkez
Oda Sayısı : 5+2
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/363 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKLARELİ
İCRA DAİRESİ
2018/363 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Merkez İlçesinde , 192 Ada, 21 Parsel, HATİCE HATUN Mahallesinde, selamet Mevkii, 3 kat 8 nolu çatı arası piyesli konut olup 3 katında 3 oda salon,mutfak hol.banyo ve balkon (2 adet)bölümleri çatı piyesinde 2 oda mutfak banyo hol teras bölümleri mevcuttur,salon ve odaların zeminleri laminat parke tavan ve duvarları alçı sıva ve boyalıdır. kartonpiyer mevcut,ıslak zemini seramikle döşeli,banyo duvarları seramik kaplı.mutfak tezgahı ahşap dolaptır. giriş kapısı çelik, iç kapı amerikan dış pencere plastik doğrama, proje dışı normal 3 katta mutfak hacminde girişi bulunan balkon hacmi iptal edilerek mutfak hacmine ilave edilmiştir,çatı piyesin terası zemini seramikle döşeli çatısı etermitle kaplı,dogalgazlı asansörlü 3 kat 113,40 m2,çatı piyesi 49,20 m2 teras 17,60 m2 olup toplam 180,20 m2 kullanım alanı vardır
Adresi : Hatice Hatun Mah Kırklar Geçidi Sokak Erdem İnşaat No 3 Merkez / KIRKLARELİ
Yüzölçümü : 180,20 m2
Arsa Payı : 5/31
İmar Durumu : İmar planı içinde konut alanı içinde bitişik nizam 4 katlı inşaat adası içinde-
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/363 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR