ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 170 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00818149
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : AKARBAŞI MAH. / VİŞNELİK
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 06.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11867 ESAS
Muhammen Bedeli
:
475000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.08.2018 14:30
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2016/11867 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi , Akarbaşı mahallesi , 2779 ada , 5 parsel ,yüzölçümü 4.812,00m2,A,B,C bloklardan oluşan zeminlerinde işyeri olan bodrumlu 10 ve 11 katlı bahçeli kargir apartman, Blok :A, Kat :5, B.B.No :15 ,ArsaPayı80/ 4800 ,Mesken Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine geçilmiştir

ADRESİ : Vişnelik mahallesi , Atatürk Bulvarı , Yasin Sitesi ,A blok , No : 187 , Kat: 5,D : 15

İmar Durumu:İmar Planına göre Ayrık nizam sekiz( A - 8 ) kat konut yapımına müsadelidir

Taşınmaz ; Akarbaşı mahallesi , Atatürk Bulvarı ( genişliği50mt. ) üzerinde olup , yakın çevresinde yüksek katlı meskenler , A. Sezer İ.Ö.Okulu , Ümit Vişnelik Hastanesi , A-8 ve A-5 katlı binalar , Dede Korkut Parkı v.s. vardır. İyi halli insanların oturduğu eski bir semttir. Ulaşım olarak taşınmazın önündeki Dr. Sadık Ahmet caddesi üzerinden geçen tramvay , Belediye Halk Otobüsleri ile yapılmaktadır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu ana bina ayrık nizam bodrum + zemin + 9 normal katlı betonarme binadır. Bina ve daire genel olarak bakımlıdır. Taşınmaz yaklaşık 15-17 yıllık olup yıpranma oranı % 15 dir. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina IV. Sınıf, A grubu yapı sınıfına girmekte olup, her katta 3 daire vardır. Taşınmaz Belediye, Elektrik ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binanın dışı kısmi dekoratif tuğla kaplama ve kalan kısmı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın merdivenleri mermer kaplı ve çift asansörlüdür. Şehir merkezi Vilayet Meydanına kuş uçuşu yaklaşık 1.800 mt., mesafededir. Atatürk Bulvarı ve Dr. Sadık Ahmet caddelerinin kesiştiği yerde tramvay durağının karşısındadır., Yapı Ruhsatı tarihi 13.06.1996 dir. Isıtma sistemi merkezi doğalgazlı olup , petekler panel radyatördür. A-B-C bloklarından oluşan sitenin çevre tanzimi yapılıdır. Açık otoparklıdır. 2017 yılı asgari arsa emlak vergi değeri 2.075,89TL/m2 dir. Binanın dört tarafı ve çevresi açık ve de binalar bakımlıdır.

Daire yaklaşık 170 m2 brüt alanlı olup,net alanı 144,50m2 dir salon + 3 oda + antre + mutfak + 2 adet banyo + wc +kiler + 2 balkon olarak düzenlenmiştir. Daireye giriş kapısı çelik ,iç kapılar Amerikan, pencereler pvc doğramadır. Salon ve odalarının zemini laminant parke, Islak zeminlerin tabanı ise seramik kaplanmıştır. Daire duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfakta alt-üst kaplama dolap + çelik eviye aspiratör + granit tezgah + tezgah üstü fayans + 3 lü fırın seti mevcuttur. Banyoda klozet + duşakabin ve teknesi , dolaplı lavabo mevcuttur. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Banyo ve wc ' de duvarlar ise tavana kadar renkli fayans ile kaplıdır. Daire borçlu tarafından kullanılmaktadır.

Kıymeti : 475.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 13/08/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11867 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR