SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 162 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00729410
Şehir : Sakarya
: 162
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 31.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
665140 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
13.03.2018 10:50
Satış Yeri
:
SAKARYA ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU ZEMİN KATADAPAZARI/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ

2015/27 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Sakarya ili Adapazarı ilçesi Semerciler mahallesi hudutlarında kain; tapunun 210 ada, 71 parsel numarasında kayıtlı 944.94 m2 alana sahip arsa üzerinde yer alan binanın, tesis edilen kat mülkiyetine göre zemin kat 84660/1179000 arsa paylı 4 bağımsız bölüm nolu dükkanından ibarettir. Taşınmaz Semerciler mahallesi Çıracılar caddesi Saadet apt. No:8/A adresinde yer almaktadır. Konum olarak Atatürk Bulvarı’na açılan Çıracılar caddesi üzerinde ve Bulvara yaklaşık 70-80 metre mesafededir. Etrafı tamamen blok apartmanlar, işyerleri, mağazalar vs. şeklinde yapılaşmış durumdadır. Yakın çevresinde Katlı Pazaryeri, Tren Garı, Doğumevi ve Çocuk Hastanesi, İşhanları ve mağazalar yer almaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Şehir merkezinde ve caddeye cepheli olduğundan ulaşım imkanları çok iyidir. Mevcut imar durumuna göre taşınmazın imar planlarında T1 Ticaret Sahası olarak ayrılan alanda kaldığı ve bitişik nizamda üç katlı (B-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir. Borçluya ait dükkanın da içinde yer aldığı ana gayrimenkul bir zemin ve üzerinde yer alan üç normal kat olmak üzere toplam dört kattan ibarettir. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cephesi cam mozaik kaplı, üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür. Binanın zemin katında işyerleri, üstteki normal katlarda meskenler bulunmaktadır. Borçluya ait 4 bağımsız bölüm nolu dükkan binanın Çıracılar caddesine bakan cephesinde yer almaktadır. Yaklaşık 10 mt. cepheye sahip işyerinin toplam kullanım alanı 162 m2’dir. Ön cephesinde alüminyum doğramadan camlı kapı-çerçeveleri mevcuttur. İç kısımlarda zeminler paridyen kaplama, duvarlar sıvalı ve boyalı, tavanlar asma tavanlı ve grup ışıklandırmalıdır. Tavanlarda ayrıca alçı kartonpiyer yapılmıştır. İşyerinde kalorifer tesisatı yoktur. Ancak binada doğalgaz mevcuttur. İşyeri mahalde Beyazgül İş Elbiseleri adı altında mağaza ve imalathane olarak kullanılmaktadır.

Kıymeti : 665.140,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ

1. Satış Günü : 12/02/2018 günü 10:50 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : SAKARYA ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU ZEMİN KATADAPAZARI/SAKARYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR