ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 152 m2 dubleks daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862554
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 4+2
: 179
Banyo Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12393 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/12393 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45727 Ada, 5 Parsel, TOPÇU Mahalle, 3. KAT 12 Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Topçu Mahallesi, 1521. Sokak, İşler Apartmanı, No:30/12 Etimesgut/ANKARA. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. 1512. Cadde taşınmazın yaklaşık 380 m. kadar kuzeyinden, 1464. Cadde yaklaşık 200 m. kadar batısından geçmektedir. İstasyon Caddesi ise taşınmazın 650 m. kadar kuzeyinden geçmektedir. Ankara Çevre Yolu (Otaban) ise taşınmazın 650 m. kadar doğusundan geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 1,00 km. kadar güney batısındadır. Yakın civarında okul, camii, alış veriş merkezleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bina betonarma tarzda, 2 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olarak, ayrık ikiz (ikili blok) nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 13 daire ve 1 dükkandan ibarettir. Dairelerden 2 si çatı aralıdır. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Söve süslemeleri de vardır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profil+ahşap korkulukludur. Merdiven sahanlığı duvarları plastik badanalıdır. Doğalgazlı ve yangın tesisatlıdır. Bahçesi düzenlidir. Ferforje doğramalı kayar giriş kapısı vardır. Kilitli taşlı otopark alanı bulunmaktır. Daire mimari üçüncü katta bulunan, batı ve doğu cepheli olup kuzeyde kalan çatı aralı konuttur. Dubleks olan daire fiili durumu itibari ile alt katı; 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet, antre ve 2 balkondan, üst katı ise 1 oda, salon, banyo, antre ve terastan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise plastik doğramalıdır. Islak zeminleri seramik diğer zeminleri antrede dahil olmak üzere laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Koridor duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. Diğer duvarları ise alçılı, kartonpiyerli, desenli, plastik badanalıdır. Banyolarında duşakabin vardır. Üst kata çkış merdiveni ahşap kaplı olup ahşap korkulukludur. Terasın üzeri açık olup, zemini seramik ile kaplıdır. Üst katın ayrıca çelik giriş kapısı da vardır. Doğalgazlı ve kombilidir. Kapalı brüt alanı yaklaşık 171,80 m2, açık brüt alanı yaklaşık 7,45 m2 olup toplam brüt alanı yaklaşık 179,25 m2 yi bulmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 152,91 m2 dir.
Yüzölçümü : 458,00 m2
Arsa Payı : 56/458
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12393 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR