EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 152 m2 4+1 dubleks daire

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859564
Şehir : Edirne / Havsa
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / HAVSA
Oda Sayısı : 4+1
: 152
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

BATI EKSPRES 07.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/273 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
148000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2017/273 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Edirne İli Havsa İlçesi Yeni Mahalle Fatih Caddesi No:273 D:15 ve Edirne İli Havsa İlçesi Yeni Mahalle Mahallesi 32 ada 32 parsel sayılı 650,72 m2 yüzölçümlü Arsa ana nitelikti taşınmazın A Blok 4. Kat + Çatı Piyes Katı 15 Numaralı Bağımsız Bölümüdür. 160/2441 arsa paylı taşınmaz dubleks mesken niteliğindedir. Taşınmaz ilçe merkezinde olup, toplu taşıma güzergahı üzerindedir. Çevresinde Yeni Mahalle Camii, Havsa Devlet Hastanesi gibi donatılar mevcuttur. Çevresindeki yapılaşma devam etmektedir. Tapu kaydında tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Mesken; Dubleks olup: Alt Kat; 2 Oda , 1 salon, mutfak, banyo, Wc, 2 Balkon hacimlerinden oluşmakta, Üst Kat; 2 oda, banyo ve teras hacimlerinden oluşmakta iç dekorasyon tamamlanmış, oturmaya müsait durumdadır.Ancak meskenin rutubetli için ve apartmanda kalorifer bacasının problemi nedeni ile bakım gerektirmektedir. Brüt Alanı 175 m2 ve Net Alanı 152 m2 olduğu anlaşılmış olup, meskenin asansörlü fakat asansörü takılmamış, merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferli, yaklaşık 5 yıllık, 3A yapı sınıfında olduğu ve yapı kullanma izninin olmadığı tespit edilmiştir.
Adresi : Edirne İli Havsa İlçesi Yeni Mahalle Fatih Caddesi No:273 D:15
Yüzölçümü : 152 m2
Arsa Payı : 160/2441
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 148.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve muhtelif hacizler
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/273 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR