BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 149 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00846856
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : YENİMAHALLE MAH. / KUMBURGAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4181 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1150000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
31.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
*İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2017/4181 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl,Büyükçekmece İlçesi, Gürpınar-Yeni Mahallesi1527 ada 25 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Pınartepe Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi, ( Gürpınar Caddesi ) Yeni Moda Evleri, A Blok, D: 23 adresinde yer almaktadırlar.Site Büyükçekmece Albatros sahilinde, yüksekçe bir konumda ve panoramik manzara imkanına sahip bulunmaktadır. Blok bir site şeklinde olup, yüzme havuzu blokların ortasında yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan taşınmazın özellikleri bilgi alınmak ve belediyede onaylı mimari projesi incelenmek suretiyle tesbit edilmiştir. Onaylı projesine göre; daire plan itibariyle; girişte hol, antre, salon, mutfak, üç yatak odası, ebeveyn banyosu, banyo tuvalet çamaşırlıktan ibarettir. Daire giriş kapısı mobilya kaplı çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencerelerin pvc olduğu belirtilmiştir. Duvarlar alçı sıva üstü saten boyadır. Dairenin yapımında kaliteli malzeme kullanılmıştır. Proje ölçülerine göre; hol ve koridor 18 m2, salon 47,00 m2, oda 15,00 m2, oda 15,00 m2, ebeveyn yatak odası 23,00 m2, ebeveyn banyo tuvaleti 3,5 m2, banyo tuvalet 5,87 m2, çamaşırlık 1,60 m2 ve mutfak 21.m2 olmak üzere; Daire projesine göre; takriben 149 m2 kullanım alanına sahiptir. İnceleme tarihinde dairede oturan olmadığı, zaman zaman kullanıldığı belirtilmiştir.Site yakın zamanda inşa edilmiş olup, yapımında 1.sınıf malzeme kullanılmıştır. Bu haliyle butik özelliğe sahiptir. Kordon boyuna, sahile yürüme mesafesindedir. Dairede çamaşırlık, ebeveyn banyosu, sitede kapalı otopark, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, spor grupları, sosyal tesis mevcuttur. Zeminler parke döşeli, bina yalıtımlı, daire ankastre mutfaklıdır. Bloklara giriş güvenliklidir. Bina ortak alanları granit mermer olup, merdiven korkulukları kromajdır.Binada asansör mevcuttur. Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, kordon boyuna yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçlarının geçiş güzergâhı üzerinde yer almaktadır. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş hızlı gelişim gösteren bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarına, okul ve sağlık kurumlarına kısa mesafede yer almaktadır. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahip olup E-5 karayoluna yürüme mesafesindedir.
Yüzölçümü : 11.635,07 m2Arsa Payı : 267/16216
İmar Durumu:Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesi, 1527 ada 25 parsel sayılı taşınmazın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının16.1.2015 tarih, 134 sayılı Meclis Kararı ile Yapı Yasaklı Alan olarak ilan edildiği, bu alanda üretilecek ayrıntılı jeolojik-jeoteknik/mikro bölgeleme etütlerinin tamamlanmasına müteakip etüt sonuçları doğrultusunda nazım imar planı hazırlanacağı belirtilmektedir.
Kıymeti : 1.150.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tedaş lehine kira şerhi, iş bu dosyadan haciz şerhi vardır.
1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : *İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4181 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR