TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 148 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00717490
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / KARŞIYAKA
: 148
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSÖZ 11.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/357 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
276000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
28.02.2018 15:30
Satış Yeri
:
Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
TOKAT 2. İCRA DAİRESİ
2016/357 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarında ; Tokat ili, Merkez İlçesi, Karşıyaka Mahallesi, Pafta no:H37, Ada no: 1833, Parsel no: 19 da 620,00 m² yüzölçümlü taşınmaz üzerinde yapılı kargir binanın3. Katında 6/31 Arsa Paylı 4 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken nitelikli taşınmazdır.

Karşıyaka Mahallesi, Geksi Caddesi, 16. Sokak Hocaoğlu Apt. No:14 Daire: 4 Merkez /Tokat adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu arsa; Şehir İmar Planı dahilinde, 32.L.3 imar paftasında, İskanalanında,(A 5/3-4) Ayrık Nizam 4 Kat, TAKS: 0,25 VE KAKS: 1,00 OLUP Ön bahçe mesafesi 5,00 mt, Yan bahçeve Arka bahçe mesafeleri 3,00 mt den az olmamak üzere ,yapı imarlı taşınmazdır. Taşınmaz ana binanın 3. Normal katında yer almakta olup 5 Nolu bağımsız bölüm mesken çatı katlı dubleks mesken şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu ana taşınmazda taşınmaza ait açık otopark bölümüiletaşınmazın bulunduğu ana binanın bodrum katında yönetim planına göre iş evi ortak müşterek alanı bulunmaktadır. Taşınmazın ısıtma sistemi kombili doğalgazlı kaloriferli sistem olup taşınmazın bulunduğu ana binada asansörtesisi mevcuttur. Taşınmaz;Antre + Hol + Salon + Mutfak + Oturma Odası + 3 Yatak Odası + Banyo - WC-LW + 2 Balkon ? gibi bölümlerden müteşekkildir. Taşınmazın bürüt inşaat alanı takriben 148,00 m², yapı net kullanım alanı ise 132,00 m²olarak tespit edilmiştir. Taşınmazın Mutfak ve Salon ile irtibatlı balkonu cam balon kapatması yapılıdır. Taşınmazın bulunduğu ana yapının kat arası ve dış cephe ısı yalıtımı mevcuttur. Taşınmazın borçlu adına kayıtlı TAM hissesi satılmaktadır. Taşınmaz kaydında ( AT 6306 Saylı Kanun gereğince riskli yapıdır ) beyanı , Yönetim Planı beyanı ve ...KM ' ne çevrilmiştir beyanı bulunmaktadır. Taşınmaz kaydındaki şerler tapu kaydında belirtildiği gibidir.
Kıymeti : 276.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 31/01/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 28/02/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/357 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR